Государство должно разработать программу повышения безопасности на дорогах – общественные организации

15.07.2014 17:17   -
Автор:

Швидкість, необережність, жага когось обігнати, алкоголь. Результат – ДТП.

Тоді як у країнах ЄС смертність на автошляхах знижується, в Україні навпаки зростає. Тільки на Харківщині цьогоріч у ДТП загинуло сто тридцять чоловік, з них п'ятеро – діти.

Віталій Духновський старший інспектор УДАІ ГУ МВС України в Харківській області

Найбільш поширенішими причинами ДТП є: виїзд транспортного засобу на смугу зустрічного руху, порушення правил обгону та маневрування, порушення правил переїзду перехресть та правил користування ремнями безпеки.

Нормалізації дорожнього руху, – констатують у громадських організаціях, уряд не приділяє належної уваги.

Віктор Козоріс віце-президент громадської організації "Товариство учасників дорожнього руху"

Держава має розробити комплексну програму з безпеки дорожнього руху. Ця програма має фінансуватися і на державному рівні, і на рівні міст, сіл, селищ. Якщо ви були у селі і бачили у якому там стані дороги, і в якому стані знакове господарство, то це перший елемент безпеки дорожнього руху.

Необхідно змінювати правила дорожнього руху, -твердить фахівець. Зокрема знизити дозволену швидкість до п'ятдесяти кілометрів у населених пунктах, як це діє у Європі. Це те, що не потребує фінансових витрат.

Віктор Козоріс віце-президент громадської організації "Товариство учасників дорожнього руху"

Фактично дозволена швидкість у наших містах сьогодні 80 км на год, а наукові дослідження говорять, що при швидкості зіткнення автомобіля з пішоходом на швидкості 50 км/год, в останнього практично немає шансів на виживання.

Також, необхідно запровадити фото, та відеофіксацію правопорушень на дорогах, -каже фахіець. Та прийняти новий закон про безпеку дорожнього руху, підійти до вирішення проблем комплексно. Всі ці пропозиції, -розповідає Віктор Козоріс, обговорюватимуться двадцять четвертого липня. Тоді у Києві пройде загальнонаціональний форум з безпеки дорожнього руху. Громадські активісти сподіваються, що державні керманичі їх почують.