Готовы ли учеьные заведения области к новому учебному году.
Підготовка до нового навчального року на Харківщині добігає кінця. В планах закінчити ремонти в навчальних закладах і придбати все необхідне для навчання. Як звітують чиновники і міста, і районів області всі роботи проводяться за планом і будуть завершені вчасно.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти Харківської міськради
До 1 сентября все работы будут завершены. 86 учебных заведений были сейчас в ремонте, это 54 кровли, это 6 детских садов и общестроительные первоочередные работы. Все теплосистемы, их у нас 432, все абсолютно сданы. К концу следующей недели, я думаю, будет 100% готовость.
В регіоні роботи також на стадії завершення. Зробити, кажуть фахівці, вдалося багато, так як коштів було виділено більше ніж зазвичай.
Анатолій Бабічев директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації
Для підготовки до навчальних закладів до нового навчального року та опалювального сезону з місцевих бюджетів на ремонтні роботи було виділено 40 мільйонів гривень, це у 2 рази більше ніж у минулому році. З обласного бюджету на проведення капітального ремонту в 15-ти навчальних закладах виділено більше 7 мільйонів гривень. На сьогодні роботи завершені у 4-х закладах, в 7 ремонти ще тривають.
Крім того, завдяки правильному плануванню обласного бюджету, зокрема, в частині його децентралізації, вдалося закупити необхідне устаткування і для шкіл та дитячих садків на сумму майже півтора мільйони гривень.
Юлія Світлична заступник голови Харківської облдержадміністрації.
Дошкільні навчальні заклади на сумму близько 400 тисяч гривень забезпечені меблями, іграшками, твердим та м"яким інвентарем, дитячими ігровими майданчиками та оснащені пральні та харчові блоки технічним і технологічним устаткуванням.Також було закуплено обладнання, прилади та пристрої для кабінетів хімії, біології, фізики, географії та математики на сумму близько 650 тисяч гривень по Харківській області. Стосовно технологічного обладнання, спортивного знаряддя, інвентаря та тренажерів, вдалося закупити на суму 500 тисяч гривень.
Також, за словами Юлії Світличної облдержадміністрацією виділені кошти на придбання 10-ти нових шкільних автобусів, що будуть підвозити дітей до навчальних закладів. Втім, як зазначають чиновники, проблеми ще є, як то в деяких районах області заборгованість заробітної плати на суму майже 400 тисяч гривень і борги за теплоносії які складають близько 10-ти мільйонів гривень. Серед поки ще не вирішених питань і оснащення учнів 4-х і 7-х класів підручниками. Саме для цих школярів посібники зараз у дефіциті.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти Харківської міськради
На сегодняшний день и это не только в Харькове, у нас нет ниодного учебника. По информации Министерства образования и науки из госбюджета уже выделены 180 миллионов на оплату учебников, но к сожалению этой суммы недостаточно для того, чтобы оплатить за все учебгники для 4 и 7 классов, поэтому принято решение, что остальные недостающие деньги буут выделены обласной госадминистрацией.
Те що підручники будуть в міському Департаменті освіти не сумніваються, а тому радять батькам не поспішати купувати їх за власний кошт, мовляв це питання тільки часу. А от із нововведеннями в шкільній програмі освітяни вже визначились. Кажуть у старшокласників практично без змін, більше всьогО їх буде в початкові школі. Там програму максимально спростили. Уроки здебільшого проводитимуть в ігровій формі, мінімум складних речень і прикладів, більше часу на вивчення абетки, до того ж в першому класі ніяких оцінок і домашніх завдань, це питання Департамент візьме на особливий контроль.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти Харківської міськради
В начальной школе действительно наши дети были и есть очень перегружены. Сложная терминология, сложные понятия. Я считаю, что в 1-2 классе главное научить ребят жить в социуме, получить основные крепкие базоые знания.
А вже з четвертого класу діти почнуть поетапно вникати в питання екології, енергозбереження і толерантності. А в курсі інформатики пізнаватимуть навички безпечного віртуального спілкування. В середній школі також збільшать кількість годин на вивчення іноземної мови. Програму з української та зарубіжної літератури зпростять. Так у 5-му класі довше вивчатимуть казки народів світу, в 6-му – міфи, а от твори деяких поетів будуть перенесені в більш старші класи. Також освітяни мають намір удосконалити програму правознавства та історії. А деякі уроки фізкультури, за наявності фахівців, будуть замінювати на уроки хореографії та ритміки.