Грань – обезвоживание и гипергидратация
Дмитро Задніпрянський спортсмен
Особенно при подготовке к соревнованиям, когда человек старается максимально вывести воду из организма. За неделю до соревнования выпивает там 9 литров воды в день, каждый день в течении 5 дней он убирает по литру, потом когда остается до соревнования дня 3, он выпивает литр, за день до соревнования пол литра и уже в ночь на соревнования, и в день соревнования вообще полностью воду не пьет.
За цією програмою готуються тільки професіонали, під час так званої "сушки", спортсмени інтенсивно працюють з навантаженнями , щоб максимально вивести воду з організму, аби на тілі атлета виділявся кожен м'яз. Тож експерти наголошують, що не підготовленим категорично забороняється повторювати такі схеми, та радять серйозно відноситися до споживання води. Зневоднення організму підстерігає нас не тільки в спекотну пору року, а є небезпечним кожного дня. Для правильного функціонування організму, обміну речовин та роботи клітин, людині в середньому необхідно пити близько двох літрів води на добу.
Євген Трофименко фітнес-тренер
Вода ускоряет обмен веществ, холодная вода заставляет вырабатывать больше тепла, за счет этого сжигается немножко больше калорий, ну плюс способствует пищеварению и наполняет организм кислородом.
Також експерти додають що вода – це основне джерело енергії. Чай, кава, та газовані напої не можуть її замінити. В своєму складі мають зневоднювальні компоненти. Тож при їх вживанні організм втрачає більше води, ніж отримує. Такі симптоми як втома без видимої причини, дратівливість,тривога, депресія млявість, неуважність, можуть бути результатом зневоднення, яке дуже небезпечне.
Валентина Нагорна терапевт-кардіолог
В следствии обезвоживания, почему ето состояния может угрожающим быть для жизни, наступают дис электролитные нарушения а следом за ним метаболичиские вплоть до необратимых в каждом органе.
Але споживання великої кількості води теж небезпечне. Воно може викликати гіпергідратацію, при якій вода в організмі накопичуеться. З'являються набряки на обличчі, ногах, розвивається асцит, набряк легенів і мозку. Лікар говорить що часто зустрічаеться з цим захворюванням, і обмежує питний режим своїм пацієнтам.
Валентина Нагорна терапевт-кардіолог
Если существует такая проблема как сердечная недостаточность, почечная недостаточность, то жидкость не выводится в следствии нарушения метаболизма на фоне этих заболеваний и она скапливается везде.
Для кожної людини норма прийому води різна, в залежності від ваги, віку, та стану здоров'я. Тож експерти радять, щоб вода не стала причиною різних захворювань, потрібно звернутися до лікаря, пройти обстеження, після чого спеціаліст зможе порадити, яка кількість буде корисною.