Існуюча, солідарна система нарахування виплат недосконала і потребує зміни. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Володимир Гройсман прем'єр-міністр України
У нас 4,5 млн українців взагалі нічого не платять до Пенсійного фонду, але приходять за пенсією. А 12 млн пенсіонерів платили внески за себе та за тих, хто сьогодні не платить. Усі мають платити. Ми працювали весь рік над тим, щоб знайти необхідні рішення, які дозволять відновити соціальну справедливість пенсійного забезпечення, зробити пенсійний фонд бездефіцитним і підняти людям пенсії.
Однак, підняти людям пенсі, впевнені експерти, буде непросто. Перша причина – існуючий дефіцит Пенсійного фонду.
Галина Назарова економіст
Удастся ли правительству залатать эту дыру в 20 миллиардов, я не знаю. Наверное, это будет делаться за счет тех пенсионеров, которые будут выходить на пенсию. Правительство делает упор на тех, кто есть сейчас, на их поддержку.
Тож докорінних змін від реформи, яка запроваджуватиметься восени, експерти радять не чекати – краще стане тим, хто вже на пенсії, гірше – тим, хто тільки збирається на заслужений відпочинок
Андрій Новак економіст
Те, що зараз видають за пенсійну реформу, насправді є всього лише зміною умов виходу на пенсію і зміною умов нарахування пенсій. А система, як була однорівневою солідарною, так і залишається. Хоча, справжня реформа повинна була б полягати в тому, що ми з однорівневої солідарної системи перейшли на трирівневу.
Незважаючи на поради економістів щодо поступового запровадження другого, а потім третього рівня пенсійного забезпечення, владники планують з системи солідарної одразу перейти на накопичувальну.
Володимир Гройсман прем'єр-міністр України
Ми з експертами зараз розробили дорожню карту, яка дозволить одразу після прийняття реформи солідарної системи перейти до формування накопичувальної системи … Перший крок – солідарна система, другий – одразу ж формування накопичувальної системи.
От тільки є одна проблема. В українському законодавстві прописано: перехід на накопичувальну систему неможливий, поки є дефіцит Пенсійного фонду. Який, між тим, не скорочується, і восени, із підвищенням виплат тільки зросте, впевнені експерти. Виходить замкнене коло: без накопичувальної системи неможливо подолати борг, а із боргом неможливо ввести накопичувальну систему. Втім, нагадують експерти, законодавці завжди можуть підкорегувати існуючі нормативно-правові акти для зручності запровадження власних реформ.