Харків вважає, що НСЗУ має розробити пакет-COVID-19 з меддопомоги хворим, які лікуються амбулаторно

15.10.2020 12:44   -
Автор:
Левова частка коштів, що у зв"язку з пандемією COVID-19 були виділені з бюджету міста, витрачається в основному на розгортання додаткових ліжко-місць у міських лікарнях, підведення кисню до них, забезпечення медикаментами та засобами індивідуального захисту для лікарів, констатують харківські владники. Натомість, зазначають, є ще й хворі, які вдома практично самотужки, за власний кошт долають небезпечний вірус, лікують ускладнення після коронавірусної хвороби  і при цьому не мають належної підтримки з боку держави. І таких у Першій столиці майже 10 тисяч. За статистикою, в стаціонарах найбільша кількість смертей трапляється в перші три доби після госпіталізації, більше половини з них у першу добу, а є і такі випадки, коли люди помирають у першу годину перебування в лікарні. А все тому, що не отримують належного лікування амбулаторно. І саме це, впевнена віце-мер Світлана Горбунова-Рубан, свідчить про те, що цьомУ слід приділити максимум уваги. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
Амбулаторна медична допомога у тому вигляді, яка є, не вирішує проблему боротьби з COVID-19 в масштабах всього міста. Нам необхідно перемістити центр наших зусиль на амбулаторну допомогу хворим, які знаходяться вдома. Для організацієї цієї роботи ми не зможемо обійтись без НСЗУ. НСЗУ у найкоротші строки повинна розробити пакет COVID-19 для надання меддопомоги медичних неприбуткових підприємств першого рівня. Вони прогавили цей момент, коли не включили первинну меддопомогу в систему лікування хворих на COVID-19 в амбулаторних умовах. 
 
Отримавши такий пакет, переконані фахівці, вдасться зупинити потоки хворих людей в поліклініки. Оскільки саме поліклініки стали найвищою зоною ризику щодо поширення COVID-19. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
На прийом ідуть люди з високою температурою, загостренням хронічних захворювань, навіть не розуміючи, що причиною цих загострень є вірусна інфекція. А так як з 28 вересня ми увійшли в епідперіод 20-21 років то до COVID-19 приєднається і грип А, і грип В і невідомо які ще вірусу нас дістануть. Тому наше завдання  на цьому етапі – це створення умов для хворих людей, які будуть максимально ізольовані один від одного і матимуть можливість чеез COVID-пакет отримувати лікарські призначення та фахову допомогу їх реалізації. 
 
Але в той же час харків"яни також повинні піклуватися про особисте здоров"я і не порушувати елементарні правила карантину, кажуть фахівці. А що стосується 
дотримання відповідного епідблагополуччя вцілому по місту, буде посилено протиепідемічні заходи, зокрема частіше проводитиметься дезінфекція всього наземного транспорту і метрополітену.   
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови
 
Я считаю, что мы должны проводить дезинфекцию даже не раз в день. Продумайте маршруты, сделайте предложения. Выстройте логистику так, чтобы дезинфекция проводилась хотя бы 2 раза как минимум. Чтобы были, повторяю, жёстко введены меры по масочному режиму. Сегодня любой человек, который садится в автобус, троллейбус, трамвай, пользуется услугами метрополитена обязан быть в маске, чтобы сберегли своё здоровье прежде всего, а мы для этого всё сделаем. 
 
Мерія ж в свою чергу звертається до керівництва Нацполіції з проханням, щоб правоохоронці жорстко контролювали дотримання маскового режиму.