Харківські пляжі під забороною купання
Жовтневий гідропарк. Тут з самого ранку, навіть у будні дні, галявини всіяні відпочивальниками.
Максим відпочивальник
-Ныряю, даже плавать могу.
Вода в озері – зелена, смердить. На в'їзді висить табличка про заборону купання. Але і дорослі, і діти все рівно плюхаються.
Ольга Сафонова відпочивальниця
-Пришли, потому что как-то надо же куда-то ездить, на природе быть.
Про те що тут купатися не варто, через санітарні показники, мало хто звертає увагу. Завзяті відпочивальники розповідають: ціле літо сюди ходять і поки що все гаразд.
Алла Хоруженко відпочивальниця
-Нет, не болеем, все живы, все здоровы.
Наталія Тофан головний спеціаліст відділу санітарного нагляду ХМУ ГУ Держсанепідслужби в Харківській області
-Самые плохие показатели- это Петренковское водохранилище, Октябрьский гидропарк. Также неудовлетворительное качество воды в Журавлевском гидропарке, Алексеевском, Основянском озере.
Якщо дотримуватись правил особистої гігієни та не ковтати воду, відпочивальники можуть не захворіти, – кажуть фахівці. Адже серйозних збудників інфекцій у всіх водоймах немає. Однак лікарі все рівно радять бути обережними. Особливо дітям та вагітним. За їжею теж уважно слідкувати. Адже тільки за минулий тиждень з гостримии інфекційними захворюваннями госпіталізовано сто сорок чотири людини.
Наталія Тофан головний спеціаліст відділу санітарного нагляду ХМУ ГУ Держсанепідслужби в Харківській області
-На первом месте находятся гастроэнтерокалиты, на втором месте- сальмонелезы и на третьем незначительном месте- дизентерия. Все эти болезни связаны, в основном, с пищевым источником заболевания.
Ці показники для міста незначні, у межах середньої норми,- каже Наталія Тофан. Однак каже, якщо у вас виникли перші ознаки недуги – звертатись до медиків і не займатись самолікуванням.
Євгенія Кутнова