Харьков глазами иностранных гостей. Дипломатам из Польши и Германии провели экскурсию по городу

05.10.2013 20:29   -
Автор:

В Харкові – засідання Президій Асоціації міст-володарів Призу Європи. Участь в цій діловій зустрічі взяли іноземні делегації трьох держав – Німеччини, Польщі та Туреччини.  Перша столиця отримала цю найвищу нагороду лише три роки тому, а вже зараз була визнана гідною приймати Президію. А все тому, що місто беззупину йде шляхом розвитку, веде активну зовнішньо-економічу політику, підтримує зв"язки з різними містами та країнами, співпрацює у різних напрямках, будь-то економіка, освіта, спорт чи культура. В результаті під час засідання у Харкова з"явився новий діловий партнер – столиця Туреччини місто Анкара – з ним перша столиця підписала меморандум про співпрацю. Після офіціозу ж іноземним гостям випала можливість побачити місто зсередини. В першу чергу почесним гостям показали перлину розваг Першої столиці – парк Горького. Сіли по вагонах паровозу і вперед – по алеях Харківського Діснейленду. Дипломати, наче малі діти з цікавістю роздивляли всі каруселі. Але самі прокатитися не наважилися. На американські гірки не пішов ніхто.

Ярослав Маршавек віце-мер міста Ченстохова (Польща)

-Не было времени, ну это официально, а так мы испугались смеются.

А ось затишне озеро припало до душі полякам та німцям. Члени делегації в захваті, тому залюбки фотографували все навколо.

Єва-Марія Барклінд-Швандер працівник адміністрації міста Вюрцбурга (Німеччина)

-Парк впечатляет, он не только просто большой и красивый, но и предлагает очень много различных видов отдыха, особенно для детей. Тут на озере очень уютно и я представляю как красиво, когда солнечная погода.

Після – вирушили до сімейно-розважального центру. Але довго затримуватися тут не стали, адже виявилося, що всі мріють потрапити до кімнати жахів. До цього атракціону йшли всі без вагань. А після – ділилися враженнями.

Мірослав Соборек віце-мер міста Ченстохова (Польща)

-Страшно, просто страшно! Мы в Ченстохове имеем парк похожий к тому, но в два раза меньше, конечно мы тут побывали, посмотрели, что вы тут делаете, какие ресурсы, город дает на такое предприятии, в Польше это трудно или можно сказать – невозможно.

Маріон Шафер-Блейк віце-мер міста Вюрцбурга (Німеччина)

-Снова почувствовала себя как маленький ребенок! у нас есть так называемая дорога ужасов и кабинет ужасов и мы там всегда тряслись от страха, но мне было интересно посмотреть вашу комнату ужасов и мне очень понравилось!  У вас парк это уникальное явление, во-первых огромный, дает возможность деткам предаваться играм в естественных условиях, у вас тет есть травка, у вас тут есть песочек, деревья, вода, это для детей очень важно!

Наступного дня делегації Німеччини та Польщі автобусом відправилися на оглядову екскурсію містом. Перший пункт – площа Свободи. Одна з найбільших в Європі. На ній розташований найстаріший університет Харкова – Каразінський та Держпром. Гості міста від вікон не відривалися. Після проспектом Леніна дісталися Саржиного Яру, і Меморіалу Слави. Тут – перша зупинка. Для поляків та німців такі місця священні. Їм розповіли про героїчну славу харківських воїнів.

Маріон Шафер-Блейк віце-мер міста Вюрцбурга (Німеччина)

-У нас есть такие места и раз в год бы вспоминаем всех жертв войны, павших воинов. И эти мероприятия, это обращение к всему миру, всему человечеству – чтобы никогда не было войны! Никогда!

Мірослав Соборек віце-мер міста Ченстохова (Польща)

-Мы живем в городе, в котором около ста километров от него находится контрационный лагерь Аушвиц, в котором погибло от 2 до 6 миллионов человек. Из моей фамилии два человека погибло в Аушвиц, так вот я когда увидел это место, для меня это страшно, и сердцем чувствую, что так нельзя, что так не надо было делать. Но надо думать о том, что будет, а не о том, что было, а то что было, надо держать в голове, но спасибо вам большое, что мы тут были.

А після – Історичний центр, вулиця Сумська, пам"ятник Тарасу Шевченку та відреконструйована площа Конституції. На Університетській гірці – знов зупинка. Звідси відкривається приголомшуючий вид на місто, а велич соборів вражає.

Сабіна Куцма працівник адміністрації міста Мюльхайма-на-Рурі (Німеччина)

-Когда я была дома, я и представить не могла, куда еду, я впечатлена! Очень интересное сочетание исторического старого центра с современным! Радует, что тут очень много университетов, много молодежи!

На згадку про Харків дипломати придбали собі колоритні сувеніри. А після – в автобус і наступний пункт екскурсії. Стадіон Металіст. Тут почесні гості потрапили у роздягальні, де чекають на початок матчів імениті футболісти, посиділи на трибуні на президентських місцях і навіть розробили тактику гри – одинадцятого жовтня в Харкові гратиме польська команда. На останок змогли випробувати якість самого поля.

-Сыграем Польша против Германии? А я буду судьей! Нет, вы должны играть! Тогда я голкипер!

Єва-Марія Барклінд-Швандер працівник адміністрації міста Вюрцбурга (Німеччина)

-У меня три сына и они очень любят футбол, они будут в восторге, когда узнают, что я была на Металлисте, где проходили игры Евро-2012, мы всей семьей смотрели матчи и болели за нашу команду, тогда я и представить не могла, что буду здесь, это большая удача!

Цим і завершилася мандрівка поляків та німців у Харкові. Додому вони, кажуть, повезуть чимало вражень та спогадів.

Мірослав Соборек віце-мер міста Ченстохова (Польща)

-Имеем над чем думать, как укрепить наши отношения как сказать людям, что Харьков, что Восточная Украина – очень интересная, хорошее место для людей, туристов и для бизнеса тоже, мы возвратимся в наш город и будем думать, как укрепить отношения, это самое важное для нас.

Маріон Шафер-Блейк віце-мер міста Вюрцбурга (Німеччина)

-Я думаю, что вы не зря выбрали для себя такой слоган – смарт сити, умный город, потому что этот город действительно умный и его ждет действительно большое будущее.