Харьков и область готовы к весенним паводкам и ледоходу
У Харкові та області триває підготовка до паводку та льодоходу. Через норовливу погоду, фахівці губляться в здогадках, коли насправді чекати відлигу. Синоптики наразі обіцяють значне потепління. Стовпчик термометру, за їх словами, вже почне підніматись вище нуля.
Євгенія Ляшенко завідувач сектору прогнозів регіонального гідрометцентру
На смену арктическому воздуху приходит тепло с Европы. То есть антициклон холодный постипенно уходит в сторону Казахстна. А с Запада к нам поступает совсем другая со своими характеристиками воздушная масса. Но она очень медленно, скажем так смещается, и поэтому именно в Харьковской области, тепло мы ощутим где-то после 7-го, скорее с 8-го числа.
Тож аби уникнути несподіваних підтоплень, усі очисні, гідротехнічні та каналізаційні споруди вже проходять ретельну перевірку та реконструкцію. Так, на Харківщині протягом минулого року були відновлені деякі каналізаційні системи. На ці роботи з обласного бюджету витратили більше трьох мільйонів гривень. Також усі без винятку споруди пройшли детальну перевірку фахівцями.
Валентин Дулуб заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
По очистным и по канализационным сооружениям мы провели полную паспортизацию харьковской области вместе с нашим Департаментом экологии. И мы это сделали очень подробно, и у нас есть полная информация того, где сооружения хорошие, где немножко нуждаются в ремонте. И мы ее готовы предоставить и в Министерство, и готовы предоставить свои проекты для того, чтобы эту проблему решить.
Тим часом протистояти паводку, каже віце-губернатор, вже готові спеціальні групи піротехніків, водолазів, а також водна техніка.
Валентин Дулуб заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
В прошлом году мы всю эту роботу провели и вы знаете, что у нас никаких проблем с паводками не было. Мы вовремя все сделали: там где надо и лед взорвали, вовремя и воду пустили. Все мы сделаем так как надо. И в этом году мы постараемся наших жителей не подвести, чтоб ни у кого ни каких проблем, ни каких бед не возникло.
До відлиги готується і сам Харків. Для цього гідротехнічні споруди не на мить не припиняють свою роботу, навіть під час реконструкції. Журавліська гребля одна з таких. Вона була зведена ще в 60-тих роках минулого століття. З тих пір жодного разу не ремонтувалась.
Володимир Накогутов директор КП «Комплекс з експлуатації об'єктів водозниження і зливової каналізації»
Капитальный ремонт вобщем-то начат в прошлом году. Всего здесь строительно-монтажных работ на три миллиона шестьсот тысяч. Бетонные конструкции будут отремонтированы и металлоконструкции плотины. Затворы, потому что они уже старые, началась коррозия затворов.
Зараз ця гребля підтримує високий рівень води у річці, доки на ній тримається льодовий покрив, а вже до кінця лютого зайву воду звідси спустять, аби звільнити місце для паводку. У планах, тут на Журавлівській греблі, запастись водою у розмірі 800 тисяч кубометрів.
Володимир Накогутов директор КП «Комплекс з експлуатації об'єктів водозниження і зливової каналізації»
Начнется создание запаса свободного объема в плотинах. В центре около миллиона, на Гончаровской плотине, на Лопанской меньше. Есть еще Лозовеньковское водохранилище, которое находиться там в верховье города Харькова. Там около миллиона. То есть запасы будут.
Аби захистити і вулиці міста від талої води, у місті перевіряють так звані ливневки. В планах, ретельно очистити дощеприймальні колодязі , як тільки морози відступлять повністю, каже Володимир Накогутов. А деякі проблемні ділянки взагалі оновлять.
Володимир Накогутов директор КП «Комплекс з експлуатації об'єктів водозниження і зливової каналізації»
Есть проект. Имеется ввиду, строительство нового участка ливневой канализации, где Бурсацкий спуск и улица Клочковская. Там небольшой участок, все будет построено буквально за пару месяцев.
Тож, як стверджують фахівці, харків’янам боятись паводків не варто. Та і взагалі для Харківщини такі природні явища – рідкість. Висока вода у Першій столиці спостерігались у середині минулого сторіччя, а в останнє рівень води у річках піднімався більш ніж на метр у 2006-му. З тих пір паводки харків'ян більше не турбували, розповідають фахівці, тож є надія, що і цієї весни,ситуація залишиться контрольованою.