Харьков и область продолжают выделят финансирование на лечение людей с орфанными заболеваниями
1700 осіб лише за рік. Кількість хворих на орфанні захворювання зростає. Про це повідомили медики під час селекторної наради в облдержадміністрації.
Галина Сіроштан заступник директора Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації
На теперішній час на обліку в закладах охорони здоров'я Харкова та області перебуває майже 35 тисяч осіб дорослого населення, осіб, хворих на орфанні захворювання. В структурі орфанних захворювань майже 91% складають онкологічні захворювання, які потребують інтенсивного та дороговартісного лікування у найкоротший термін.
На забезпечення всіх орфанних хворих на рік потрібно майже вісімсот мільйонів гривень, каже Галина Сіроштан. Ці гроші йдуть і на медикаменти, і на спеціальне харчування. Держава компенсує лише незначну частину з необхідної суми, повідомляють фахівці. Тож фінанси надходят з місцевих бюджетів. Зокрема, зі скарбниці Харкова на цей напрямок цьогоріч було передбачено майже дев'ять мільйонів гривень. Крім цього, орфанним хворим надається і адресна фінансова допомога.
Маргарита Голубова заступник директора Департаменту охорони здоров'я
В межах цієї програми за пугнктом 8.1.1 для фінансування дітей на придбання дороговартісних ліків виділено було на 16 рік 19 млн. І за пунктом 8.1.3. для дорослого населення – 21 млн.
Дев’ять мільйонів на допомогу людям, які мають рідкісні захворювання, також виділили і обласні депутати. Однак, впевнений заступник голови облради Володимир Скоробагач, держава також має допомагати орфанним хворим.
Володимир Скоробагач заступник голови Харківської обласної ради, керівник фракції партії "Відродження" в Харківській облраді
Благодаря бюджетам всех уровней, нам удалось обеспечить необходимым лечением таких пациентов на 70%. Но этого недостаточно. В следующем году, как и в этом, мы будем выделять средства на помощь людям с редкими заболеваниями. Но мы также продолжим бороться за них и на государственном уровне. Мы, на уровне областного совета, как и в этом году, будем обращаться к Верховной Раде и кабинету министров с требованием полноценного государственного финансирования препаратов и специального питания. Такие люди не должны оставаться один на один со своими проблемами. Они должны быть услышаны.