Харьков – это пример, как власть должна работать на своих горожан: представители Ассоциации городов Украины
Це представники Асоціації міст України, які приїхали до Харкова на форум практично зі всіх регіонів України. Після вчорашньої теорії, сьогодні – форум простонеба. Своє знайомство з життєдіяльністю Харкова гості починають з цьогоріч відреконструйованої площі Павлівської та скверу Стрілка.
Володимир Удовиченко координатор офісу впровадження децентралізації Київського регіонального відділення Асоціації міст України
Харків на очах змінюється. Хочу вам сказати. Це місце, де ми зараз перебуваємо, скільки зроблено. І тепер я розумію чому мера в таких складних умовах переобрали і він знову став мером. Це перемога не тільки мера, не тільки міської влади, а всіх харківчан за ті зроблені справи, які сьогодні є. Ми сьогодні бачили не просто площі тут, а це є європейські стандарти.
Далі гостей везуть на Диканівські очисні споруди. Ще один стратегічно важливий інфраструктурний об'єкт міста. Підприємство, де стічні води Першої столиці, завдяки впровадженню нових технологій, очищають до стадії питної води.
В'ячеслав Чернявський віце-мер м. Кілія ( Одеська область )
Нам показали технику, оборудование, как они работают, как борются с неплательщиками. Мы уже обменялись контактами. Есть то, что мы еще, к сожалению, не предпринимали из-за незнания, мы это увидели, поэтому будем у себя применять эту работу.
Мери деяких міст зізнаються, після візиту до Харкова, досвід Першої столиці налаштовані і собі перейняти.
Тетяна Бойченко мер міста Кілія (Одеська область)
Это конечно же работа города, именно города по благоустройству, по борьбе с мусором. Потом, это строительство парков, мостов, реконструкция коммуникаций подземных и реставрация зданий. В этом Харьков силен. И этому можно учиться, учиться и еще раз учиться.
Фінальною точкою знайомства гостей з життєдіяльністю Першої столиці став парк Горького. Гості цікавляться абсолютно всім.
Андрій Шестов представник м. Южне (Одеська область)
Меня поразили урны. Потому, что я директор ЖЭКа. Мы урны покупаем металлические и у нас проблемы с урнами. А здесь вот такие вот урны, и говорят, что хорошо и бережно жители к ним относятся. Поэтому может стоит перенять именно этот опыт. Чувствуется здесь то, что власть думает о том, чтобы город развивался, чтобы людям жилось удобно, комфортно и приятно в этом городе.
Та найбільше, діляться гості, вражають масштаби проекту парку: його вигляд та послуги.
Леся Гах представник мерії м. Ужгорода ( Закарпатська область )
Саме в місті Ужгороді потрібні парки. Тому що місця є, але, на жаль, немає атракціонів, є лише якісь там надувні там дурнички. І звичайно, є чому вчитися. Чисто фінансово, то важко. 20 мільйонів Євро, для міста Харкова це, звичайно, розумний кредит і розумні можливості. Для м. Ужгорода 116,5 тисяч населення, звичайно, що такого не потрібно великого, але щось менше, скажемо так в 10 разів, можна зробити.
Володимир Удовиченко координатор офісу впровадження децентралізації Київського регіонального відділення Асоціації міст України
Я думаю, що це вже пам'ятник архітектури і послуг. Я думаю, що його можна подавати до ЮНЕСКО фіксувати. Це величезне надбання, просто надбання Харкова і його жителів. Харковом вражений. Буду його пропагувати. Так повинна працювати влада. Це приклад, як влада повинна працювати на своїх горожан.