Міська комплексна програма "Назустріч дітям". Мета її надати допомогу дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування у придбанні власного житла. Кошти на це відділяють із бюджету за рахунок субвенцій. Відповідна постанова Кабінету міністрів вже діє другий рік поспіль. Наразі у Харкові 114 дітей цих категорій стоять у черзі на отримання коштів для власного житла.
Олександр Малько директор Департаменту cлужб у справах дітей
Мы проработали всю чергу, яка є у нас на квартирному обліку. Там у цій субвенції і у цьому порядку визначені діти від 16 до 23 років. Естественно ця субвенція була на область і распределили так, что на кінець звітного року грошову компенсацію на придбання даного житла, відповідно черги отримали лише 11 осіб. І на кожну особу було передбачено 675 тисяч 675 гривень 59 копійок. Тобто вартість житла могла бути не більше цієї суми.
На сьогоднішній день, наголошує директор Департаменту, із 11 осіб – п'ять вже придбали житло, а у решти - ще триває процес вирішення питання купівлі власних помешкань. Більше того, спеціалісти департаменту контролюють весь процес оформлення документів купівлі квартир.
Олександр Малько директор Департаменту служб у справах дітей
Если ребенок выбрал сам квартиру еще на районном уровне, есть комиссии, которые идут смотрят все ли в порядке. В чем еще сама суть, что все новострои, которые у нас существуют, они без ремонтов и без мебелирования. И в принципе для наших застройщиков на такую сумму с ремонтом не проходит. Мы вышли из такого положения, что вторичное жилье, потому что первичное, вы сами понимаете. Поэтому отбираем и выбираем, естественно, с мебелью.
Як додає директор департаменту, на виділені державою суми не входять витрати на оформлення квартир, тому спеціалісти профільних служб намагаються домовлятися з продавцями та посередниками про можливі знижки. Також у міськраді зауважують, що згідно постанови Кабміну, діти не можуть продавати придбані квартири протягом 10 років.