Харьков с другой стороны. Немецкий посол посмотрел, как живут переселенцы в Первой столице

14.12.2016 15:44   -
Автор:
Харків з іншого боку. Не з точки зору інвестиційної привабливості та промислового потенціалу, а як прифронтове місто, що в тяжкий для країни час прийняло тисячі переселенців. Наразі їх в Харкові сто сімнадцять тисяч. Для тих, хто самотужки не знайшов своє місце в новому місті, функціонує модульне містечко, збудоване два роки тому німецькими благодійниками та місцевою владою. Саме його і відвідав німецький посол. 
 
Ернст Райхель посол Німеччини в Україні
 
Мы гордимся тем, что оказали помощь Харькову в тяжелую минуту. И мы видим, что городская власть поддерживает и приумножает то, что было сделано. И до сих пор город продолжает поддерживать людей, оказавшихся в трудной жизненной ситуации. 
 
Міська влада, запевняють чиновники, і дійсно робить все можливе. Створюються нові корпуси, де мешканці модульного містечка можуть відзначати свята та грати з дітьми. Виділяється фінансування, аби компенсувати більшу частину видатків тимчасово-переміщених за опалення та електроенергію.
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення 
 
На сегодняшний день в модульном городке есть все. И с точки зрения необходимых коммуникаций, коммунальных услуг, обслуживания персонала, охраны, медицинского обслуживания и социальных всех выплат. 
 
Та якщо проблеми побутові вирішено, то, каже Світлана Горбунова-Рубан, соціальні залишаються актуальними. Знаходячись в замкнутому просторі, нерідко без роботи та жодних прибутків, переселенці вступають в конфлікти між собою, пиячать. А головне надто довго залишаються тимчасово переміщеними. Саме питання соціальної інтеграції переселенців для Харкова на сьогоднішній день важливе та актуальне. І в його вирішенні, в тому числі Першій столиці, пообіцяли допомагати міжнародні партнери.