Для неї тепер відкриті двері до будь-якого університету світу, такою була пропозиція організаторів Європейської математичної олімпіади для дівчат, у якій Ольга
Шевченко цьогоріч зайняла перше місце, здобувши головну перемогу. А передувало такому успіху у швейцарському Цюриху, зазначає харківська школярка, щоденні кропіткі та тривалі заняття.
Ольга Шевченко переможниця в Європейській математичній олімпіаді для дівчат (EGMO-2017)
Я очень давно занимаюсь математикой. Ещё до школы меня родители отвели на кружок и начали со мной заниматься. Я полюбила математику и мне нравится решать задачки и заниматься этим, поэтому дальше я тоже планирую связать свою жизнь с математикой. Я много времени трачу на подготовку к таким олимпиадам, к заданиям такого уровня. Я занимаюсь и в школе, и хожу в кружок в малый университет, и действительно та подготовка и решение многочисленных задач дают мне возможность показывать такие результаты.
А результати, зазначає викладач Ольги Олександр Крижановський, вагомі. Адже хіарків"янка випередила 168 учасників з інших країн. Вирішивши бездоганно всі завдання.
Олександр Крижановський викладач математики Харківського НВК №45 "Академічна гімназія"
Там был классический комплекс алгебра, геометрия, теория чисел. Но это не только алгебра, как в школе квадратные уравнения, вот есть алгоритм и всё решай. В чём бы тогда была идея соревнования. Задания такие, что стандартных их решений нет. Их надо изобрести свои. Я так скажу, что школьники, которые на 200 баллов решат ЗНО, они могут и не понять условия тех задач, которые там предлагались. Это совсем другая ступень развития, она уже больше к науке.
До того ж Ольга підійшла до всього творчо і ні на мить не втрачала контролю. Вона змогла зібратися в найвідповідальніший момент. В останні хвилини часу, що давалось на завдання, встигла надати правильну відповідь.
Олександр Крижановський викладач математики Харківського НВК №45 "Академічна гімназія"
Задачи конечно были сложные, последнюю из них Оля решила и записала на последних минутах. Если бы ей не хватило 10 минут она бы не решила и заняла бы второе место, а не первое. На три задачи даётся 4,5 часа и таких два тура, результаты суммируются, максимально можно набрать 42 балла. Вот Оле это удалось.
І Ольга повернулася з золотою медаллю. ЇЇ та ще одну харківську школярку, Аліну Гарбузову, яка зайняла почесне 5-е місце, особисто привітала губернатор Харківщини Юлія Світлична і вручила подяки, відзначивши їхні великі досягнення. Адже завдяки тій увазі, що приділяється освіті в Харкові школярі Першої сталиці стабільно займають призові місця та перемагають не тільки на всеукраїнських, а й на престижних міжнародних інтелектуальних змаганнях.
Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації
Хочу сказать, что в прошлом году достаточно хорошие результаты показали ученики на Всеукраинских национальных олимпиадах. 96 победителей, из них 7 человек участвовали в международных олимпиадах, и все 7 привезли медали. В этом году также по итогам ученических национальных у нас достаточно высокий результат, показатель по победителям. И я также надеюсь, что большое количество детей возьмет участие в международных олимпиадах и также завоюет победу.
Перемога харків"янки в Європейській математичній олімпіаді для дівчат- це світове визнання і великий успіх України. Адже це результат роботи всієї української команди школярів та освітян.
Ольга Шевченко переможниця в Європейській математичній олімпіаді для дівчат (EGMO-2017)
Я была очень довольна не только за то, что я сама получила это золото и эту победу, а также за то, что Украина заняла первое место среди европейских команд. Тут был важен вклад каждого человека из нашей команды.
Втім, спочивати на лаврах, каже Ольга, не збирається і вже розпочала підготовку до наступних змагань – міжнародної олімпіади з математики, що проходитиме у липні в Бразилії. І вона вірить і там перемога буде за українськими юними математиками.
