Майдан Свободи. Центр Харкова. У понеділок з самого ранку комунальники намагаються стати до ремонту тепломереж. Саме тут, кажуть спеціалісти, під площею пролягає одна з вузлових камер, куди сходяться ряд тепломагістралей. І вона зараз потребує ремонту.
Олексій Лука головний інженер КП "ХТМ" За этой камерой мы наблюдаем давно и ждали момента, когда произойдет остановка. Потому, что ее состояние находится в предаварийном. Здесь самая большая сложность ее в том, что есть серьезное подозрение об обрушении этой камеры. Перекрытие этой камеры находится в аварийном состоянии. Проводилось предварительное обследование, еще когда магистрали были в работе. Почему мы и не стали останавливаться раньше, потому что магистраль в работе и проводить какие-либо работы, при работающей магистрали очень опасно. Сейчас в этой камере находится вода.
Камеру зараз затоплена водою. Тому, щоб відкачати воду і з'ясувати причину пориву, комунальники і стали до відновлювальних робіт. Та активістам, які тут кружляють біля намету "Все для перемоги", що в кілька десятках метрів, це не сподобалось. Та настільки, що огорожу вони знесли. По обіді комунальники намагаються вдруге стати до робіт.
Олексій Лука головний інженер КП "ХТМ" Сегодняшняя задача поставлена таким образом – мы должны откачать эту камеру и провести ее комплексное обследование, чтобы принять решение, что с ней делать в дальнейшем. Это наша задача.
Лише після візиту начальника облуправління нацполіції, після надання документів, що засвідчують законність проведення аварійних робіт, комунальники таки змогли стати до відкачування води із затопленої камери. Так, аби активісти не нервували, з секцій, якими тепловики огородили місце ремонтних робіт, прибрали навіть банери. Тим часом біля намету, який харків'яни у петиції на сайті мерії вимагають прибрати, паніка. Активісти готуються укріплятися. Жінки працюють швабрами. Інші ходять довкола місця затопленої камери, консультуються телефоном і нервують.
– По какой причине вы тут стоите? – В смысле, стоим. Был вызов "102" – И шо…Иди отсюда!– Женщина, не надо журналистов, пожалуйста, трогать!
Та не довго стояла огорожа. Активісти з намету вдруге за день взяли і розібрали секції, що комунальники встановили довкола місця проведення ремонтних робіт. Харків'яни ж , які проходять повз намет, називають дії мітингарів нічим іншим як розхитуванням ситуації в місті. Та і ті, хто всередині в палатці, викликають у людей багато сумнівів.
Іван Петрович Наразі цей намет не актуальний в місті. Абсолютно він ніякого значення не має. Ви подивіться, там три алкоголіка сидить пенсійного віку біля того намету. І агресивна дівчина збирає підписи. Я запитав з якою метою !? А вона: идите от сюда. Володимир Сколько можно пиариться на этом волонтерстве. И куда эти деньги идут, еще вопрос. Это раздувание напряжения, я считаю. В городе или вообще в стране. Ірина Я считаю, что вот это уродство надо убрать с площади, оно вообще никак не гармонирует. Вообще зачем это нужно. Кто там собирается в этой палатке. Уже было, что взрыв газа был. Валентина Конечно желательно убрать . Потому, что здесь проходят мероприятия. Вот мы гуляем с внуками, с детьми, и нам хочется чтобы было более безопасно. Здесь все-таки напряженная обстановка , чего-то мы боимся, чего-то мы переживаем. А хочется, чтобы было мирно и мы не боялись приходить на эту нашу красивую площадь. Ілля Я за то, чтобы, наверное, ее куда-то перенести в другое место и сделать как отдельный центр , как мемориал. Но по сути сделать все красиво. А так палатки стоят , но мне если честно, не очень это нравится. Тетяна Я из Киева. Дело в том, что я была за то, чтобы из Киева с майдана все убрали. И считаю, чтобы это перенеслось в отведенное место. Потому, что память это очень важно. Но комфорт и удобство жителей это еще важнее. Я думаю, что люди все помят и будут помнить, несмотря на то, стоят эти палатки или нет.
Наразі петиція про демонтаж цього намету на розгляді у мерії. Сама палатка встановлена незаконно, – без будь-яких документів. Як зазначили у міській раді, активістам направили приписи, щоб ті самі згорнути намет.
Юрій Сидоренко директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Чинним законодавством не передбачено встановлення наметів , або інших якихось конструкцій під час проведення пікету. Якщо людина, яка проводить пікет хоче облаштувати намет, або якусь іншу конструкцію, для цього існує погоджувальна рада, на яку він має прийти , подати заявку і обговорити з місцевою владою місце, час . на якій буде встановлено і де буде встановлено такий намет. Нічого з цього заявники не робили.
Ба більше, активісти не те, що не планують добровільно згортати свій намет, а вже почали укріплятись, вибудувавши із блоків стіну біля намету.