Харьковские IT-специалисты предложили создать “Мед-бот” для поиска семейного врача и заключения с ним декларации
Ольга Чуб – учасниця освітнього заходу "OpenDataCampus". Тут, у науковому парку "Синергія", вона разом зі своїми однодумцями розробили "Мед-бот". Це додаток у телефоні, за допомогою якого можна відшукати вільного сімейного лікаря, не виходячи з дому.
Ольга Чуб учасниця "OpenDataCampus"
Внедряется медицинская реформа и жители могут обслуживаться в поликлиниках, больницах только в том случае, если уже заключена декларация с лечащим врачом, терапевтом. И мы проанализировали сайты поликлиник и пришли к выводу, что человек самостоятельно не может найти того терапевта, который сейчас свободен, ему нужно туда позвонить или туда приехать, а мы предлагаем этот процесс автоматизировать.
Освітній захід "OpenDataCampus" тривав у Харкові два дні. Він покликаний навчити людей працювати з відкритими даними. За цей час команда Ольги й розробила "Мед-бот" і отримала навіть перемогу. Бажачих взяти участь у цьому заході було чимало – всього подали сто двадцять проектів, частину відсіяли і до фіналу допустили тридцять.
Катерина Оніліогву керівниця напряму відкритих даних у проекті USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”
Ми бачимо такий ажіотаж у Харкові, тому що в Харкові з'явилась класна команда під керівництвом Діджитал-офіс Олегом Дроботом і так, як є команда, що почала драйвити цю тему. Це означає, що більше людей дізнаються про можливості відкритих даних та беруть участь в таких подіях.
Тепер переможці подадуть свою ідею вже на загальнонаціональну частину конкурсу. Головних фіналістів оберуть у вересні і їх проекти профінансують. У Департаменті цифрової трансформації міськради кажуть – місто також готове підтримувати такі цікаві ідеї.
Олег Дробот заступник Харківського міського голови з питань цифрової трансформації
Вы знаете, что наш мэр Геннадий Кернес и его команда взяла курс на комплексную трансформацию города, цифровую трансформацию всех сфер жизнедеятельности, начиная от безопасности и заканчивая медициной, и любая сфера сегодня строится на качественных данных. Сегодня город является самым большим владельцем данных на своей территории, он знает о своих жителях все и пришло время научиться правильно использовать эту информацию. В свою очередь, жители хотят получить доступ к информации, которая есть у города и сделать свою жизнь комфортной.
У профільному Департаменті, підкреслив Олег Дробот, створили цілий відділ, де працюватимуть з даними. Там збиратимуть інформацію, зберігатимуть її, а головне – за допомогою аналізу покращуватимуть життя харків'ян, запроваджуючи різноманітні сервіси.