Здається, що осінь просто не хоче приходити в цей двір. Різномаїття фарб на багаточисельних клумбах і веселка на яскраво зеленій траві – тому підтвердження. Саме так після кропіткої роботи комунальників виглядає прибудинкова територія біля ряду будинків по вулиці Поздовжній, що у Київському районі. Аби створити всю цю красу, зазначають дворові робітники, довелося починати все з ранньої весни.
Валентина Кротова начальник Київської філії КП "Харківблагоустрій"
С деревьями мы навели порядок – произвели поднятие крон. Сухие и аварийные были удалены деревья. Дальше был завезен чернозём, больше 120 кубов земли. Устройство клумб сделали здесь – 15 новых. И дополнительно ещё 20 цветников, это те, которые под домами, тоже их устройство сделали. Цветов по району мы высадили более 40 000. здесь, на этом участке, более 10 000.
Щоденно на прибудинковій території проводиться санітарна очистка, раз на тиждень стрижуть газони. Також, додає Валентина Кротова, у дворі чималу увагу приділили садовому декору. Біля клумб та дитячого майданчика були встановлені яскраві казкові персонажі, що прийшли довподоби місцевим малюкам.
Валентина Кротова начальник Київської філії КП "Харківблагоустрій"
Для того, чтобы удобно было подойти к зоне отдыха, к скамейкам, здесь был чернозём и во время дождей сложно было подойти. Поэтому установили спилы, теперь удобно подходить. К жителям обращаюсь, и мы их очень просим, чтобы берегли то, что мы сделали. Чтобы наш труд приумножался.
А це вже Московський район. Цього тижня біля будинків по вулиці Світлій, 13-А та Б працювали шляховики. Техніка демонтувала старий, зруйнований бордюрний камінь. На його місце комунальники встановлювали новий. Пішохідні зони в цьому дворі були в жахливому стані, діляться місцеві жителі. Причиною тому ось ці льохи біля сусідньої п'ятиповерхівки.
Ігор місцевий мешканець
В своё время погреба стали делать. Раскопали, а потом глину не убрали, а надо было бы убрать. И тогда бы тротуар был нормальный. А когда его сделали – отличный был тротуар. Просто надо делать так, за собой работу сделал и убрал, потому что это наше всё. И делается для нас, для всех.
Шляховики в планах капітального ремонту встановлять 600 метрів погонних бордюрного каменю та близько півтисячі метрів поребрику. Загальна площа тротуарів у цьому дворі, за словами комунальників, близько 300 квадратних метрів. Зараз вже вимальовується одна з пішохідних доріжок. Її защебенили, засипали гранвідсівом та трамбують.
Чимало скарг було у місцевих мешканців і на саму внутрішньокварталку у дворі. Вона теж у планах відновлення.
Михайло місцевий мешканець
Скорая здесь застрявала и проехать не могла. Было и такое, что она не могла проехать. Ямы глубокие. Водители просто отказывались ехать, потому что машина сядет. А так вообще заезжали, но тяжело было. Ребята стараются, видно что и задерживаются и стараются сделать.
До асфальтування внутрішньоквартальної дороги та пішохідних зон шляховики планують стати вже наступного тижня. Обіцяють встелити не менше 200 тон свіжого та якісного асфальту. Якісний, проте не асфальт, а руберойд встеляли цього тижня і покрівельники на міських багатоповерхівках.
На покрівлі чотирнадцятиповерхівки по вулиці 23 серпня, 8, що у Шевченківському районі, працюють комунальники. Відновлюють пошкоджене покриття. Руберойд тут від часу протріскався, зруйнувалися і парапети. Після обстеження даху фахівцями, які і визначили весь фронт робіт, до роботи стали покрівельники.
Олександр Бондаренко головний інженер КП "ХРБП"
Как обычно, при капитальном ремонте, выполняется полный комплекс работ. Это снятие старого покрытия, снятие стяжки, устройство новой с уклонами, как это всё должно делаться. Всё это было сделано. Новое покрытие – это еврорубероид. Два слоя – подстилающий и верхний. Гарантия это 15 лет минимум при нормальной эксплуатации. Это современный европейский материал.
Роботи на об'єкті почалися у липні. Багато часу комунальники витратили на відновлення параметрів, що прийшлося робити наново.
Олександр Бондаренко головний інженер КП "ХРБП"
Сейчас вы уже можете видеть в каком они техническом состоянии и на данный момент идут работы по установке металлоконструкций парапетов, примыканий, накрытие вентканалов, оголовков. Всё идёт полным ходом. Работы в стадии завершения. И ещё 2-3 дня и мы уходим на следующий объект.
Насьогодні комунальним підприємством "ХРБП" вже капітально відремонтовано 32 м'які покрівлі з 47 запланованих. Це близько 35 000 квадратних метрів нового покриття. Ще 15 м'яких покрівель в стадії виконання робіт. Щодо відновлення шиферних та металевих покрівель, то підприємство звітує про закінчення робіт на 18 об'єктах з 22, що є у планах підприємства на цей рік.
А от у планах Департамету освіти цього року відкрити ще 5 стадіонів при дошкільних закладах освіти. Зараз роботи по їх зведенню йдуть у дитсадку №180 Київського району, 29-му Холодногірського району. У Шевченківському районі на території 399 дитсадка, у Московському – під номером 440. Якісні та комфортні умови для занять спортом змалку невдовзі будуть і у вихованців дитячого садочку під номером 453, що в Індустріальному районі. Тут також зводять стадіон. По типу, як зробили минулоріч у 323 дитсадку Шевченківського району. Цей садочок був обраний у якості пілотного проекту. Харків став першим містом в Україні, де звели стадіон на території дошкільного закладу освіти.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти
Это не сколько спортивный, сколько обучающий стадион. Потому что там можно проводить игры, которые рассчитаны и на логическое мышление, и на смекалку, и на быструю реакцию. А ещё там есть миниатюрная автодорога со светофорами, переходами, со сплошными линиями и прерывистыми линиями. Он достаточно большой, может заниматься одновременно 3-4 группы. Т.е. буквально каждый день группа может попасть на занятия на стадионе. И уже, кстати, стало традиционным, для Шевченковского района, проведение там такого семейного конкурса "Папа, мама, я – спортивная семья". Лучше объекта, чем стадион в 323 саду не найдёшь, чтобы провести такие семейные соревнования.
На стадіоні, що відкриють у 453 дитсадку буде кілька зон. Кожна з них буде нести свою функцію, як спортивну так і навчальну.
Костянтин Курашов начальник управління з питань фізичної культури і спорту
Повторение у нас не получается. Мы делаем индивидуально в садике каждую зону. Она состоит из нескольких локаций. Первая – это спортивная. Детский волейбол, детский баскетбол, стойки невысокие, игровая зона, прыжковые ямы, искусственное покрытие. Другая зона у нас будет развивающая – у нас там будут стоять спортивные формы. Можно будет проходить детскую полосу препятствий, индивидуально заниматься на каждом снаряде. Данная площадка у нас 800 квадратных метров. (СК) Планируем завершение работ здесь мы 1 октября.