В"ячеслава доправили до лікарні в критичному стані через нестерпний біль у животі. Вирок лікарів – пакнкреонекроз – це важке захворювання, що розвивається через ураження підшлункової залози. Чому так сталося чоловік тепер знає.
В'ячеслав Зеніч пацієнт Міського центру малоінвазивної хірургії та ендоскопії
Любовь к жареному мясу, не соблюдение диет, острую пищу люблю и крепкие спиртные напитки. Вот и всё. Просто гуляли свадьбу 4 дня, после свадьбы резкие боли в животе. Попал сюда и потом к волшебникам уже.
Реанімація, операція і все страшне, каже В"ячеслав, вже позаду. Демонструє тепер сліди після оперативних втручань. Харківські медики діяли за новою методикою, яку освоїли нещодавно. Справа в тому, пояснюють, що при проведенні подібних операцій раніше вони не могли одразу виявити наявність каменів в протоках поза жовчним міхуром та глибоко в печинці. Тепер за допомогою спеціальних хірургічних інструментів та відеоптики їх і знаходять, і видаляють.
Олег Пісоцький завідувач Міського центру малоінвазивної хірургії та ендоскопії
Мы начали делать операции с минидоступом с использованием холедохоскопа. И вот спасибо городу нашему помогли в приобретение холедохоскопа. И уже сделано около 20-ти операций таких. Т.е. делается минилапароскопия, маленький разрез 3-5 см, вскрываются протоки и делается удаление конкрементов. Во всяком случае именно такая операция на Украине мы не слышали, чтобы делалась.
Ось цей оптичний інструмент, діаметром трохи більше трьох міліметрів, кажуть, вставляється в жовчнний проток і видно все, що там відбувається.
Олег Пісоцький завідувач Міського центру малоінвазивної хірургії та ендоскопії
В нём есть ещё дырочка – это инструментальный канал, для того, чтобы вставить в него корзину. Вставляется через отверстие, сюда, проходит и захватывает камень, покажите. Вот видите вот сюда попадает камень, мы его захватываем и вытаскиваем.
Хірурги намагаються зменшити ризики під час проведення операцій, задача анестезіологів – зменшити час перебування хворого у наркозі. І нинішні технології, за їх словами, дозволяють провести надсучасну щадну анестезію.
Ольга Кудінова анестезіолог
Вот наркозная станция. Уже аппараты называются не наркозно-дыхательная аппаратура, а наркозная станция. Ингаляционные анистетики, которые подаются через дыхательные пути, вводятся через дыхательные пути и выводятся через них. Действуют пока больной дышит этими веществами. Такая современная станция позволяет провести современный наркоз.
Максим Супліченко лікар Міського центру малоінвазивної хірургії та ендоскопії
Самая главная задача для нас, чтобы человек поступил, его прооперировали адекватно, специализировано. На следующий день он мог ходить, вставать, двигаться и в ближайшее время уйти домой. Мы должны к этому стремиться. Люди не инвалидами должны уходить с больницы, не лежать месяцами.
Як це підвестися вже наступного дня після операції і почуватися добре на собІ відчув і Іван Семенович. Адже через його поважний вік в інших клініках, каже, провести операцію з приводу жовчо-кам"яної хвороби просто не наважувались.
Іван Озеров пацієнт Міського центру малоінвазивної хірургії та ендоскопії
Они говорили извините, вам уже 80, вернее 89 уже, да. Тем более два инфаркта , мы не можем вас прооперировать. А здесь меня заверили, что я буду на высоте. Меня вчера проперировали. Когда отпустят домой? – Буквально скоро. Здесь говорят не задерживаются с такими вавками. Я очень доволен, очень доволен.
І харківські медики, запевняють, не збираються зупинятися на досягнутому і в перспективі – освоєння нових методик.