Харьковские музеи станут доступны для незрячих

19.10.2016 14:21   -
Автор:
Відчути картину на дотик чи музику на запах. Така можливість з"явиться у незрячих дітей та всіх людей зі слабким зором. Проект реалізовуватимуть в багатьох міських музеях. Мета – зробити мистецтво доступнішим для тих, хто не може побачити експозиції на власні очі.
 
Наталя Руденко старший науковий співробітник Харківського літературного музею
 
Якщо ми розповідали байку Сковороди "Ворона і чиж", то це були звуки цих птахів. Якщо це була пісня Сковороди, то вона і звучала ця пісня. Якщо ми розповідали про погане і хороше, то ми демонстрували приємні і неприємні запахи. Шоколад приємний був. А неприємний – нашатир.
 
В Художньому ж музеї незрячим демонструватимуть картини завдяки підручним матеріалам. Зображене на полотні або ліпитимуть з пластиліну, або відтворюватимуть з гіпсу.   
 
Наталя Кубанська викладач Харківського НВК ім. В.Г. Короленка для дітей з порушенням зору
 
Использовали простой натюрморт, где есть ваза с цветами, брали отдельно подобную вазу, отдельно подобную ткань и отдельно подобные цветы. Давали детям изучить это тактильно, попробовать на запах, а потом дети описывали свои ощущения. После этого уже мною был изготовлен тактильный макет данной картины.
 
За принципом "бачити на дотик" працюватимуть й інші музеї та галереї Харкова, які візьмуть участь у проекті "Десяте відчуття". А всі свої сумісні напрацювання учасники експерименту – тифло-педагоги та музейники – опублікують в методичці. Користуватися матеріалами зможуть по всій Україні.