Харьковские озеленители готовятся к новому сезону высадки клумб

06.03.2020 12:54   -
Автор:
Вони ще зовсім маленькі, але вже через місяць-другий зміняться до невпізнанності. У цих міських теплицях своєрідний рослинний пологовий будинок, де вирощують квіти для сотень клумб, що вже цього року засяють своїм різнобарв'ям по всьому Харкову. Тисячі і тисячі маленьких живців під щоденним наглядом міських квіткарів. Зараз вони займають розсаджуванням рослин. Ось такі наразі крихітні бегонії, з яких в подальшому будуть створювати різноманітні візерунки на квітниках. Посіяли її ще в грудні, в січні розпікували, а саме зараз – час висадки.
 
Світлана Власенко квіткарка
 
Трудоёмкая очень работа. Семена очень мелкие сеются, потом пикируются в ящик, по 300 штук в ящик, а потом высаживаем в горшочки. А затем уже будем по мере вырастания высаживать в открытый грунт в городе. 
 
Світлана Власенко додає, що навіть підрахувати не можливо скільки вона за роки своєї роботи висадила квітів. Рахунок йде на десятки мільйонів рослин. 
 
Світлана Власенко квіткарка
 
36 лет здесь работаю, даже не могу вам сказать сколько я распикировала и посадила. Ну приблизительно. Ну если я в день 1 000 – 1 100 высаживаю, а пикируем по 3 000, не могу сказать, честно. Очень приятно, очень красиво, очень радуемся – если бы ещё жители города относились с пониманием к нашему труду, трудоёмкому, и понимали как это тяжело выращивать. Но тем не менее мы стараемся для людей, для гостей города, для жителей города Харькова! 
 
А ось тут ростуть та чекають свого часу рослини, що не квітнуть, проте є невід'ємною частиною клумб. Ахирантес, або Соломоцвіт, Ахірант чи Залізник із сімейства Амарантові. Багаторічна, трав'яниста рослина, що багато років поспіль використовується міськими озеленювачами. Розмножують ахирантес живцюванням.
 
Олена Попова квіткарка
 
Берём, обрезаем подходящий для черенкования, верхушечку режем, замачиваем, в горшочки и всё. Через 2 недели пойдёт уже в рост, а уже через месяц уже нужно будет на клумбы. Вот буквы "Мы любим Харьков" – это тоже вот этим пишут. Оббивают клумбы, посередине петуния, а по краю идёт вот так вот обрезанный такой вот бардюрчик.
 
А ось ті самі петунії, хоча поки ще у мініатюрі. Червоні, білі, фіолетові та різнокольорові. Їх тут десятки тисяч.
 
Надія Середенко квіткарка
 
Её нужно ежедневно поливать, потом пропалывать, ну в общем много приложить труда, чтобы получилось хорошее и красивое растение. Вот тут у нас "Бургундия", вон там будет белая петуния будет. И вон вся продукция, которая пережила зиму и вот она сейчас какая красавица стала. Ну в общем всю продукцию готовим для весны. Готовим для посадки в город, чтобы город был красивый и чтобы радовал харьковчан. 
 
Побачити всю роботу міських квіткарів у всій красі харків'яни та гості першої столиці побачать вже за кілька місяців. Плани на цей рік не менші, ніж на минулий. А це понад 2 000 000 різнобарвних рослин, що будуть радувати око впродовж всієї весни, літа та навіть частини осені.