Він тричі ретельно помиє руки. На нього одягнуть стерильний халат і за хвилину він візьме необхідний медичний інструмент. Олег Песоцький, який працює в лікарні швидкої і невідкладної допомоги, в хірургії вже 37 років.
Майже година і операція закінчена. Таких у Олега Песоцького по кілька за день. За рік це сотні врятованих людських життів. Та незважаючи на свій професіоналізм хірург постійно вдосконалює свої знання. Зовсім недавно він разом зі своїм колегою повернувся з Ізраїлю. Це стало можливим завдяки підписаному меморандуму між Харковом та медцентром "Хорев", що знаходиться в Хайфі. Там лікарі дізналися дуже багато про інноваційні методи лікування, пройшовши курс навчання.
Олег Песоцький завідувач відділення малоінвазивної хірургії та ендоскопії лікарні швидкої та невідкладної допомоги
Нового, в принципе, очень много, современные нанотехнологии. Мы делаем это руками. Для того, чтобы когда удаляется желудок при раках и онкологии накладывается 4 анастомоза, т.е. соединения. Пищевод в тощую кишку вшивают, между собой тонкий кишечник накладывается анастомоз. Мы шьём руками в основном. То там ни одного анастомоза не накладывается руками – это всё аппараты, одноразовые аппараты. 2 минуты нужно. А нам нужно 30-40 минут, чтобы сшить кишку с кишкой. Понимаете, разница существенная. Не потому что мы не умеем, а потому что очень дорого.
Чимало вразив лікаря і робот-хірург Da Vinci. Ним керує лікар, все інше робить техніка. Апарат виконує найскладніші високоточні операції.
Чимало цікавого для себе з двотижневого відвідання Ізраїлю взяв і молодий хірург Михайло Клименко.
Михайло Клименко лікар хірург першого хірургічного відділення лікарні швидкої та невідкладної допомоги
Любой врач он постоянно обучается, постоянно учится. Поэтому для меня, как для молодого врача, это очень интересно и познавательно. Увидеть все новейшие методики, поучаствовать и в оперативных вмешательствах новых. И это необходимо применять и внедрять. За этим будущем и это будущее нужно внедрять в жизнь.
По завершенні навчання, додає Михайло Клименко він та Олег Песоцький отримали сертифікати. Тепер всі отриманні знання від ізраїльских колег будуть впроваджувати в життя в Харкові. Тим більше, що міська влада цьому сприяє. Нещодавно у відділенні провели капітальний ремонт та закупили надсучасну техніку.