У харківській патрульній поліції вирішили не чекати офіційної переатестації, яка стартує в березні, і провести власну. Про це на своїй сторонці у соціальній мережі повідомив голова обласного відомства Анатолій Дмитрієв.
Анатолій Дмитрієв начальник Головного управління Нацполіціі в Харківській області
З понеділка проводимо заслуховування керівників відділів і відділків поліції. Аналізуємо їх діяльність за декількома показниками, зокрема, за рівнем довіри населення. Проводимо опитування людей щодо їх ставлення до поліції. Я готовий відстоювати кожного працівника, не зважаючи на кількість зірочок на погонах, якщо людина на своєму місті.
Якщо правоохоронець працює чесно, зауважує Дмитрієв, то на посаді обов"язково залишиться. Якщо ж "кришує" бізнес і мріє "наколядувати" на дорогу автівку – відповідатиме по закону.
Анатолій Дмитрієв начальник Головного управління Нацполіціі в Харківській області
Зараз керівництво підрозділів проводять зустрічі з громадянами. Під час таких зустрічей відбувається анонімне анкетування стосовно діяльності поліції. За місяць ми знову проведемо зустрічі у всіх районах області і повторне анкетування. І зможемо порівняти результати. Якщо всі показники погіршилися, навряд чи такий співробітник дочекається атестації.
Атестацію наразі проходять і викладачі військових вищих навчальних закладів Харкова. Окрім теоритичної перевірки знань, на них чекає іспит із фізо. Далі – співбесіда. За результатами в погонах залишиться не більше половини. Подальша доля інших – під питанням. Самі вони не виключають, що деякі з них викладатимуть як цивільні. Решту звільнять. Разом із викладачами без роботи по всій Україні залишаться і ще 52 тисячі екс-міліціонерів. Як відзначають експерти, більшість з них мають вузькоспеціалізовані знання і володіють спеціальними навичками. Їх у цивільному житті важко застосувати. Тож знайти нову роботу їм буде вкрай важко.