"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Харьковских врачей учили бороться с вирусом Эбола

Український волонтер доставляв гуманітарну допомогу в одну з Африканських країн. Саме там останнім часом майже тисяча людей загинула від хвороб, які викликав вірус Ебола. На зворотному шляху в літаку миротворцю стало зле. Тож з аеропорту його доставили в інфекційну лікарню.

Таку ситуацію розіграли спеціально, щоб на практиці показати харківським лікарям, що робити у подібному випадку в реальному житті. Адже виявити інфекцію складно – хвороба може замаскуватися навіть під звичайний грип.

Андрій Бондаренко професор кафедри інфекційних захворювань Харківського національного медичного університету

Гриппоподобные симптомы – это повышение температуры выше 38 градусов, боли в мышцах, боли в суставах, это повышенная слабость, это повышенная утомляемость, головная боль. Могут быть какие-то боли в горле, а затем, когда заболевание начинает прогрессировать, возникают рвота и понос. Затем возникают различные кровотечения, скажем, из мест инъекций, носовые кровотечения, кровотечения из десен.

Такі навчання провели не з проста. Адже останнім часом випадки захворювання, викликаних вірусом Ебола, зафіксували не тільки в Африці, а й в Іспанії та США. Ризик проникнення вірусу в Україну, на думку експертів, також достатньо високий.

Андрій Бондаренко професор кафедри інфекційних захворювань Харківського національного медичного університету

У нас обучается огромное количество студентов из западной Африки. Наш миротворческий контенгент находится в этом регионе. Естественно, мы должны быть готовы к такой ситуации, когда возможен завоз больных с этим заболеванием.

Вакцини та ліків від вірусу Ебола не існує. Але якщо виявити інфекцію відразу, то врятувати людину можна. Якщо вчасно розпочати симптоматичне лікування. Та попри все, лікарі зізнаються, Україна, як і більшість європейських країн, до вірусної епідемії не готова. У розпорядженні вітчизняних медиків немає навіть необхідної діагностичної лабораторії. Їх лише 2 на всю Європу.