Напередодні Дня перемоги над нацизмом школярам вісімдесят шостої гімназії нагадали про подвиг воїнів-визволителів. Учні зібралися у шкільному музеї, у якому зібрані зразки зброї Другої світової війни, фотокартки солдат та особисті речі. Екскурсоводи музею – це учні 10 та 11 класів – розповіли п"ятикласникам про події тих часів. Музей існує для того, щоб школярі пам"ятали про тих людей, які захищали державу від нацистських війск. І діти пам"ятають, бо, кажуть, та війна залишила свій слід у кожній родині.
Віталій учень 10 класу Эти события я знаю не только по этим экспонатам, которые представлены в нашем музее, это события, которые затронули и мою семью непосредственно. Мой прадедушка был летчиком пережил войну. Єлизавета Колесник учениця 11 класу Про войну я очень много знаю, так как я изучаю активно историю, также историю Второй мировой войны, отчасти моя бабушка прабабушка воевала, она была медсестрой, у нее было 10 детей, и я помню по ее рассказам, по записям в ее дневнике про войну, как это все было, как было отчасти и в Харькове и под Харьковом, под Полтавой, так она там жила. Это были очень буремные и важные события для становления нашей нации тоже.
Ольга Корнієнко вчитель історії та керівник музею в цій школі проводить подібні пізнавальні лекції регулярно. Вона вважає за необхідне розповідати дітям про події Другої світової війни.
Ольга Корнієнко вчитель історії Я вважаю, що пам"ятати потрібно, пам"ятати потрібно для того, щоб помилки минулого не поверталися в майбутньому, якщо ми не пам"ятаємо коріння, то фактично ми, напевно, не зможемо побудувати щасливе майбуття.