Харькову не хватает водителей общественного транспорта
Анастасія Демченко з задоволенням розповідає механізм роботи тролейбусу. Каже, запам"ятати алгоритм дій неважко, адже для неї це дуже цікаво. Бути водієм тролейбусу її давнішня мрія. Дівчина додає, вирішила взяти приклад з батьків, які мають таку ж спеціальність. Тож, коли випала нагода, одразу ж пішла на навчання.
Анастасія Демченко стажист Я сама не из Харькова, я вообще сама из Полтавы. У нас, к сожалению, на водителей не учат, нет лицензии. Так получилось, что я сюда переехала, в депо, меня взяли. Просто сильная мечта была.
І от підходить водій-інструктор. Під його пильним наглядом учениця починає керувати тролейбусом.
Костянтин Дворіченко інструктор з навчального стажування тролейбусного депо № 2 Первое время, конечно, приходится подсказывать буквально все, потом дальше – уже меньше, спокойнее, и на финишной стадии уже ездишь спокойно как пассажир.
Костянтин Двориченко додає, водій – професія, що завжди користується попитом, бо громадський транспорт існує всюди. Незважаючи на те, що комунальні підприємства Харкова забезпечують робітників повним соцпакетом: вчасна зарплата, оплачувана відпустка та лікарняні – робітників все одно не вистачає.
Євгеній Босенко начальник навчально-курсового комбінату при тролейбусному депо № 2 Деякі водії, ті, що працювали в Харкові поїхали працювати до Києва, в Києві в них є можливість трохи більшу заробітну плату отримувати, тому деякі водії ми відчули цю нестачу кадрів, поїхали, деякі водії перекваліфікувалися і поїхали закордон працювати по різноманітним професіям.
Тож, аби зменшити нестачу кадрів у тролейбусному депо організували спеціальні курси. Зараз там навчаються 11 учнів. Але і цього замало, каже Євгеній Босенко.
Євгеній Босенко начальник навчально-курсового комбінату при тролейбусному депо № 2 Існує нестача водіїв близько 80ти осіб, тобто якщо б в нас було ще додатково 80 водіїв, ми б повністю мали змогу закривати випуски.
І така ситуація на більшості підприєств міського громадського транспорту. Допомогти виришити проблему комунальників взялися центри зайнятості, що будуть пропонувати безробітним змінити професію, свій внесок зробила і міська влада – надавши працівникам пільгу на сплату за комунальні послуги та безоплатний проїзд містом.