Харківській каналізації цьогоріч виповниться сто років. Це не аби який вік. На підприємстві кажуть, є над чим працювати та що вдосконалювати. За минулий рік тут спільно зі світовим банков реалізували проект з модернізації насосних станцій. Замінили насоси на Диканівських очисних спорудах та ще на двадцяти чотирьох насосних станціях по місту. Економія енергії тепер понад двадцять відсотків.
Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства
Pаньше один насос, который был там установлен потреблял 1500 киловат в час, сегодня – 520.
Завдяки цьому, каже Віктор Кітанін, підприємству вдалося за минулий рік зекономити понад тридцять мільйонів гривень, що спрямували на розвиток підприємства. Наступний проект, який вони реалізуватимуть за підтримки світового банку – створення комплексу з утилізації осаду.
Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства
Мы очень надеемся на транши мирового банка, которые помогут нам избавиться от иловых полей полей, построить, не побоюсь сказать это слово, завод по утилизации осадка, кроме всего уйти от газа, который возникает во время брожения, то есть появятся целые минизаводы по сжиганию осадков, получения тепловой электрической энергии, а также эту энергию можно направить на производство электроэнергии, освещение и создание тепличных комплексов, которые там недалеко находятся.
Цю енергію можна буде використовувати і для роботи Харківводоканалу. Також новий комплекс дозволить звільнити чималі території – наразі мулові поля, за словами директора профільного департаменту, займають близько ста тридцяти гектарів землі. Пілотний проект свого часу підтримало міністерство житлового господарства та регіонального розвитку, він пройшов екологічні та економічні експертизи світового банку. Тепер справа за коштами на реалізацію задуманого.