"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Героїв Сталінграда теперь Байрона. Які ще вулиці перейменували у Харкові

YouTube video player

У Харкові продовжують перейменовувати вулиці, назви яких пов’язані з росією та її союзниками. Рішенням позачергової сесії Харківської міської ради змінено назву 26 вулиць мегаполіса.

РОМАН КРАВЧЕНКО НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ТОПОНІМІКИ ТА ОХОРОНИ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА
На цю сесію винесено декілька знакових вулиць, перейменування яких викликало такий жвавий громадський інтерес, жвавий відгук у суспільстві. Суспільство вимагало цього перейменування. В першу чергу – це проспект Героїв Сталінграду. Це назва прямо потрапляє під закон про декомунізацію, яких був прийнятий у попередні ще часи. Звичайно, дуже багато назв пов’язані з країною-агресором – це назви, які відображають назви російських міст. І в умовах збройного протистояння існує потреба вилучення цих назв з топонімічного простору Харкова.

У міськраді наголошують, проспекту, назва якого безпосередньо пов’язана з рф, повернули колишню назву – проспект Байрона.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

РОМАН КРАВЧЕНКО НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ТОПОНІМІКИ ТА ОХОРОНИ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Фактично вона для багатьох поколінь харків’ян, звичною є саме під такою назвою. У 1982 році було прийнято рішення про перейменування цієї вулиці на честь подій, які відбувалися 40 років тому, на той момент, в 1942 році, так звана Сталінградська битва. І зараз ми повертаємо історичну назву Байрона, вшановуючи відомого англійського письменника, поета, митця.

Ще три вулиці: мінську, чкалова та адигейську перейменували на честь Героїв України, які ціною власного життя захищали Харків та Україну.

РОМАН КРАВЧЕНКО НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ТОПОНІМІКИ ТА ОХОРОНИ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Ми продовжуємо вшанувати пам’ять загиблих захисників України. Три вулиці будуть названі іменами героїв України, які загинули захищаючи Харків і Україну. Це вулиці названі на честь, – вулиця Мінська в Шевченківському районі, – на честь Дмитра Антоненка. Ще одна вулиця названа на честь Євгена Храпка, Герой України, людина, яка загинула, перевозячи поранених бійців під час евакуації поранених. Це швидка допомога, в якій він перебував, вона наїхала на міну і саме там він загинув, отримав численні осколкові поранення. І ще одна вулиця була названа на честь Вадима Манька, капітан НГУ. Теж людина, яка має найвище військову нагороду. Це звання Героя України.

Також вулицю Абаканську перейменували на вулицю Канівську, відповідно провулок також стане Канівським; вулицю Мурманську – на вулицю Затишну; вулицю Хабаровську – на вулицю Глухівську. Провулок Росинського стане провулком Пилипа Орлика. І ще десятки назв, повний перелік яких можна знайти на сайті міськради. Спеціалісти наголошують, змінюють назви топонімів поступово та регулярно. Так у майбутньому планують розглядати перейменування і інших, в тому числі тих, що пов’язані із пушкіним.

РОМАН КРАВЧЕНКО НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ТОПОНІМІКИ ТА ОХОРОНИ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Це має бути певний соціальний, політичний компроміс. Пам’ятник офіційно, ось зовсім нещодавно Міністерство культури та інформаційної політики прийняло рішення про виведення пам’ятника з реєстру і це дає юридичні підстави для того, щоб його вилучити з публічного простору. А щодо вулиць, станції метро, у нас є, окрім вулиці пушкінської, ще вулиця Пушкіна, теж практично той же самий топонім. І це надзвичайно складне питання, яке потребує громадського, політичного компромісу.

ОСТАННІ НОВИНИ