Тетяна Шевченко вже півроку прикута до ліжка. Вона перенесла важку операцію з видалення пухлини головного мозку. Після виписки з лікарні Тетяна вирішила, за станом здоров'я їй краще перебувати в хоспісі.
Тетяна Шевченко пацієнтка хоспісу
-Я дома не могу быть одна, понимаете. Сын работает, семья у него. А я ж одна, как я могу быть дома сама, сама себя не обслужишь.
У міському хоспісі пацієнти отримують належний догляд. І медичне обслуговування – не єдине, що потрібно хворим, запевняють лікарі. Важлива психологічна і моральна підтримка, щоб полегшити їх страждання. І в цьому допомагають медперсаналу волонетри. Анастасія Рождественська вже рік відвідує пацієнтів хоспісу. Дівчина запевняє, тепла бесіда та підтримка для таких хворих, кращі за будь-які ліки.
Анастасія Рождественська волонтер
-Мы приходим и общаемся с людьми. Поскольку пациентам на данном этапе жизни важно просто присутствие человека рядом. Чтобы была возможность кому-то о своей жизни расказать, узнать что происходит нового, просто пообщаться, побыть рядом, подержать за руку, если нужно.
Зараз у хоспісі, що є відділенням сімнадцятої міської лікарні, знаходиться більше п'ятдесяти пацієнтів. Аби влаштувати хворих сюди, кажуть лікарі, потрібен мінімальний список документів: харківську прописку, діагноз, що свідчить про невиліковну хворобу та виписку із районної поліклініки.
Дмитро Черепов головний лікар Харківської міської клінічної багатопрофільної лікарні № 17
-Самое главное – это желание самого человека, родственника или опекуна быть госпитализированным в отделение Хосписа. Это и законодательство, и из морально-этических соображений.
Та далеко не усі невиліковні хворі мають таке бажання, каже Дмитро Черепов. Та навіть ті, хто бажає залишатися вдома при будь-яких умовах, також мають отримувати спецдопомогу, впевнені в мерії. Тому в Харкові і вирішили провести експериментальний проект зі створення виїзної служби паліативної допомоги. До складу такої бригади входять не лише медики, а й психологи та волонтери.
Ірина Баглаєнко куратор проекту
-Самое главное, что удалось нам достичь – это то, что жители, находящиеся на последнем этапе жизни, были обеспечены не только медицинской. но и социальной, психологической, духовной поддержкой той бригадой, которая работала.
Протягом трьох років вони відвідали за викликом понад чотириста людей. Також фахівці проводили курси і для родичів хворих, аби вони також могли, у разі потреби, надати першу меддопомогу. Цей проект – повинен продовжутися, каже віце-мер.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
-Что касается оказания медпомощи на дому. Опять таки, если больной не хочет, он может дать согласие, и будет находится в медучреждении. Я так понимаю, что вас интересует: получит ли он своевременно медпомощь. Конечно же получит. И мы на это расчитываем и будем работать, потому что будет создана система оказания неотложной медпомощи.