
У самому серці харківської підземки знову звучить музика. Із кожною нотою до платформи стікаються все нові й нові слухачі – хто з прогулянки, хто з роботи, хто випадково. І ось невдовзі станція «Історичний музей» перетворюється на сцену, де головна роль – у військового оркестру 5-ї Слобожанської бригади Нацгвардії. Тут нема м’яких крісел і квитків. Але є дещо куди цінніше – емоції, щирі посмішки та відчуття життя.
ОЛЬГА ПАСАЖИРКА МЕТРОПОЛІТЕНУ
Я їхала після робочого дня, після такого важкого тижня. Я вийшла з вагону і я почула музику, я почула живу музику. Ви знаєте, мені це подобається. І ось зараз я відчуваю, знаєте, така розрядка. Чудові, гарні голоси, виконання, майстерність, репертуар. Це дуже класно! І це надає дуже важливу і глибоку, потужну підтримку саме для того, щоб ми могли рухатися далі.
До душі, каже пані Ольга, їй припали всі композиції, що вона встигла почути. Однак одна, все ж, зайняла особливе місце у серці пасажирки.
ОЛЬГА ПАСАЖИРКА МЕТРОПОЛІТЕНУ
«Гуцулка Ксеня»! Це класика, це танго, це до душі!
Однак однією «Гуцулкою» не обійшлося. На станції звучала й добре знайома «Червона калина», і мотиви Леді Гаги й навіть ритми 90-х. Та це лише невелика частина репертуару. Музики кажуть, намагаються грати все, від народної творчості до джазових композицій. А ще – не бояться експериментів, тому часто подають знайомі мелодії у несподіваному звучанні. Усе для того, аби приємно вразити глядача. І, як показує реакція аудиторії, у артистів це добре виходить.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІРИНА ПАСАЖИРКА МЕТРОПОЛІТЕНУ
Так випадково, але настрій піднявся дуже чудово!
ЛІЗА ТА РОМА ПАСАЖИРИ МЕТРОПОЛІТЕНУ
Ми просто їдемо погуляти в парк, в центр. І випадково потрапили на концерт, неочікувано дуже! Приємно, гарно, що все так радісно! Це ж метро, тут безпечно і люди ходять, чекають на поїзд, можна послухати приємну музику.
За словами самих глядачів, такі концерти у безпечному просторі нині не втрачають своєї актуальності. Адже дають можливість жителям прифронтового міста усміхнутися, згадати гарну пісню чи навіть потанцювати. Тож, підсумовує аудиторія, подібні ініціативи дійсно потрібні.
ОЛЬГА ПАСАЖИРКА МЕТРОПОЛІТЕНУ
Думаю, дуже потрібно, особливо для нашого міста прифронтового. Це дуже гарно!
Цього дня щедрі оплески лунали й для Інеси. У ролі солістки саме з цим колективом вона виступає лише вдруге, але вже встигла підкорити серця слухачів. Загалом, для багатьох харківських митців доєднатися до оркестру 5-ї Слобожанської – справжня честь, але потрапити до нього вдається далеко не кожному. Інеса ж стала однією з тих, хто це зробив. Після вимушеної творчої паузи на початку повномасштабного вторгнення для неї це повернення стало особливим – і надзвичайно гордим моментом.
ІНЕСА СОЛІСТКА ВІЙСЬКОВОГО ОРКЕСТРУ 5-Ї СЛОБОЖАНСЬКОЇ БРИГАДИ «СКІФ» НГУ
Отака концертна діяльність моя була трішечки на паузі. І коли мене запросили, то, я вам скажу, я дуже рада була по-перше, виступити, подарувати добрі, позитивні, гарні емоції із такими крутими професіоналами. Я дуже горда, я пишаюся тим, що я маю таку можливість виступити з таким оркестром. Люди щасливі, люди посміхаються, люди співають, отже ми до них достукалися.
Концертні програми в метрополітені для всіх охочих оркестр організовував від самого початку широкомасштабного вторгнення на новорічні та різдвяні свята. І хоча тоді Харків був майже порожнім, поодиноким наляканим мешканцям надзвичайно гостро бракувало світлих емоцій.
СЕРГІЙ ГУЗЕНКО СТАРШИЙ СОЛДАТ ВІЙСЬКОВОГО ОРКЕСТРУ 5-Ї СЛОБОЖАНСЬКОЇ БРИГАДИ «СКІФ» НГУ
Ось так і з’явився цей проєкт «Разом до перемоги», який дуже підтримав Ігор Терехов і Департамент культури ХМР. Два роки пройшли, але ідея сценічних майданчиків, вона залишилась. І також Департамент культури ХМР, Ігор Терехов вирішили, що це буде не кожного дня, а один раз на тиждень, в п?ятницю. І от приїжджає потяг. Людині потрібно пересісти, і десь їхати, у неї справи, її десь хтось чекає, але вона затрималась буквально на одну пісню, отримала гарний поштовх, гарний настрій і поїхала собі далі.
СЕРГІЙ ГУЗЕНКО СТАРШИЙ СОЛДАТ ВІЙСЬКОВОГО ОРКЕСТРУ 5-Ї СЛОБОЖАНСЬКОЇ БРИГАДИ «СКІФ» НГУ
Такі заходи повинні бути, тому що багато поповерталося дорослих, багато дітей є, переселенці також. Які у себе вдома, можливо у них вже й домівки нема, але вони займалися там у себе творчістю, вони приїхали до нас, продовжують займатися хореографією, вокалом, театром. І їм хочеться виносити це не тільки на малий формат, а щоб їх побачили. Тому я дуже маю надію, що нас будуть запрошувати, і цей проект «Разом до перемоги» буде іти до самої нашої перемоги!
ОСТАННІ НОВИНИ
- В Україні відкрили близько 20 будинків і квартир підтриманого проживання
- Тепломагістраль, від якої залежать мешканці 5 районів, – на ремонті. Чи встигнуть до зими?
- На Харківщині внаслідок вибуху постраждав працівник ТЦК
- У Новобаварському районі оновлюють каналізаційний колектор
- Минулого тижня у Харкові народилася двійня