“Я потрапила до раю.” Як живуть переселенці в Салтівському гуртожитку (відео)
Це соціальний гуртожиток на Салтівці. Тут мешкають харків’яни та переселенці з області, яких окупанти залишили без даху над головою. Багато й таких, на жаль, які втратили рідних. У кожного своя трагічна історія війни. Та сьогодні розповідають вони її вже без сліз на очах. Бо, кажуть, виплакали всі. Притупився і біль, хоча назавжди залишиться раною у душі.
ОЛЕНА ЮРІЇВНА
Я с улицы Ахиезеров, 4-а. Это бывшая Халтурина. А 2 марта я уехала из Харькова, но здесь осталось у меня трое сыновей. И 17 августа россия выпустила эту ракету. Я не знаю, как называется, в наш дом. И наш трехэтажный дом рухнул. Мэр города Харькова предоставил всем жильцам помощь. И в погребении, и в том, чтоб люди получили жилье. У нас соседей очень много погибло. И в живих осталось только пять или шесть человек из соседей. И они здесь живут. Это очень трудно пережить.
РИММА
Харьков. В центре ми жили, где апелляционный суд. И ракета попала во двор. Не сильно разбомбило. Но окон нет, потолков нет. Поэтому мы тут. Лестницы поломаны.
ОЛЕНА
Мы жили по улице Героев Труда, в доме 33д. 3 марта 2022 года в дом ударила ракета. Был пожар. Обрушились два подъезда. Мама чудом вышла. И мы какое-то время то у родственников, то в область выезжали. Вернулись, написали заявление на имя мэра. Ждали, нам позвонили и вот предоставили нам жилье.
Люди говорять, з радістю оселились тут. Цей гуртожиток належить вишу. Колись до війни тут мешкали студенти. Сьогодні ж будівля стала прихистком для тих, чиї долі надламала війна.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕНА МЄЗЄНЦЕВА ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ АДМІНІСТРАЦІЇ САЛТІВСЬКОГО РАЙОНУ
За дорученням міського голови було надано гуртожиток, який розміщує в собі 341 особу – переміщені. Це як мешканці Салтівського району, їх житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації, або повністю зруйноване, такі як будинок на Ахієзерів, 4-А. Ці мешканці проживають тут безкоштовно. Наголошую на цьому. Вони вже порядка двох років тут живуть безкоштовно.
Бо ці люди залишились не лише без домівки, через війну вони втратили й роботу, а значить і засоби до існування. Тож Харківська влада подбала, щоб у мешканців було все необхідне для нормального життя. Газ, гаряча вода, побутові прилади, одяг, постіль. Гуртожиток забезпечений і генераторами, що в край важливо з огляду на ймовірні блекаути. Побут у гуртожитку облаштували за всіма потребами людей.
ЛАРИСА
У нас в кімнаті живе три человека. Налагоджено все нормально. Все хорошо.
Інна, мама трьох діток, говорить, що її родина тут почувається затишно і спокійно.
ІННА
Комфортно, очень комфортно. Комнаты хорошие, этаж у нас идеальный, кухня тоже в идеальном состоянии. Мы поддерживаем чистоту сами по себе. Мы обеспечены всем. Привозят нам и гуманитарку, и вещи.
Після темного, сирого підвалу і нескінченних вибухів над головою, голоду, цей прихисток, кажуть, біженці з Куп’янщини, їм здається справжнім раєм.
ВІРА МИКОЛАЇВНА
Я такая благодарная, что, во-первых – газ, во-вторых – машинка есть стиральная, и холодильники, все здесь есть. Это я попала в рай.
ІРИНА ІВАНІВНА
За детьми очень хороший уход. Внимание детям, самое главное. Это наше будущее Украины. Постоянно к нам приезжают артисты. Постоянно поддерживают нас.. Действительно, мы здесь почувствовали семью. Мы не одиноки здесь. Почувствовали администрацию города. Ну, всё! Вы понимаете?! Отношение очень-очень. Очень благодарна всем. Просто никогда не думали, що така старость придет. Но мы надеемся, сто будет Победа. Мы добъемся. Слава Україні! Слава нації!
ОСТАННІ НОВИНИ
- Поліцейські Харківщини опрацювали 1200 звернень за добу
- На одній із вулиць Харкова відключать воду
- Нідерланди готові допомогти Харкову пережити зиму
- Ігор Терехов подякував бійцям тероборони за захист Харкова в День територіальної оборони
- У Харкові яскраво привітали освітян Салтівського району з професійним святом