Як харківські пенсіонери плетуть «кікімори» для фронту: маленька допомога заради великої перемоги

12.11.2024 21:30   -

Сьогодні Галина Миколаївна уважно схилилася над робочим столом. Жінка вміло вплітає тканину довкола сітки, із якої уже невдовзі буде зроблений маскувальний халат кікімора для українських військових.

За її словами, саме таким чином вона, працюючи на своєму фронті, може долучитися до пришвидшення перемоги. У цьому пані Галину підтримують і її подруги. Війна так чи інакше зачепила кожну з них. Але, попри все, пенсіонерки говорять – життя продовжується і його треба проводити з користю. 

ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА ПЕНСІОНЕРКА
Дуже хочу допомогти своїм хлопцям, і в тому числі своєму сину, який теж воює. Вибачте, я без сліз не можу цього сказати. Взагалі то, так, треба тримати себе в руках і тримати кулаки за наших хлопців. Хоч чимось, але ми теж можемо допомогти, своє тепло ми вкладаємо в це, бо холодно їм там в окопах.

Хоча на відміну від Галини Миколаївни, пані Людмила до плетіння кікімор долучилася вперше, вона зазначає, що це заняття уже встигло припасти їй до душі. Затишне приміщення, приємна компанія, а також розуміння того, що ти долучився до чогось важливого, говорить жінка, роблять свою справу.   

ЛЮДМИЛА ПЕНСІОНЕРКА
Я знаю, що це потрібно нашим хлопцям, щоб вони робили свою справу добре і були у безпеці, було безпечно їх життю, оце для нас важливо, щоб вони живі та здорові повернулися до своїх родин і гарний настрій щоб був у них, бо ми сюди вкладаємо частинку своєї душі.

Плетіння кікімор, як і багато інших ініціатив, відбувається у стінах Територіального центру. Оскільки сьогодні серед бажаючих приєднатися до створення маскувальних халатів була значна кількість новачків, спеціальний майстер-клас пенсіонерам дали благодійники. Ідея залучити людей третього віку до плетіння камуфляжного спецодягу належить саме їхньому волонтерському угрупуванню “Щезник”.

ВІКТОРІЯ УЧАСНИЦЯ ВОЛОНТЕРСЬКОГО УГРУПУВАННЯ «ЩЕЗНИК»
У нас була можливість по декількох територіальних центрах віднести кікімори, щоб вони їх плели. І ми погодились на це, ми надали матеріал і люди їх плетуть. Їм це подобається. Коли я перший раз прийшла їм це показувати, вони сиділи, плели, співали. Це було дуже мило, і я бачу, що вони дійсно хочуть допомогти і їм це подобається.

Однак у територіальному центрі не лише плетуть маскувальні халати. Тут люди третього віку можуть долучитися до численних благодійних проєктів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

НАТАЛІЯ ТИМОШЕНКО ЗАВІДУВАЧКА ВІДДІЛЕННЯ ДЕННОГО ПЕРЕБУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ М. ХАРКІВ
Ми завжди-завжди не стояли осторонь того, що стосується перемоги. Ми збирали допомогу на наш Харківський військовий шпиталь і збираємо. Ми передавали допомогу на передову, ми також допомагаємо дітям, дорослим, переселенцям. І ще ми допомагаємо тваринам, яких рятує Служба порятунку тварин м. Харкова. Бажаючих у нас багато і вони додаються, підопічні у нас із задоволенням це виконують, бо ми дуже хочемо допомогти нашим захисникам на фронті і хочемо, щоб швидше настала перемога.

Окрім цього тут надають своїм відвідувачам широке коло можливостей для саморозвитку. Танці, заняття рукоділлям, вдосконалення  української мови та вивчення вітчизняної літератури, консультації психолога – і це далеко не повний перелік активностей.

НАТАЛІЯ ТИМОШЕНКО ЗАВІДУВАЧКА ВІДДІЛЕННЯ ДЕННОГО ПЕРЕБУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ М. ХАРКІВ
У нашому відділенні більше 500 підопічних і вони додаються, тому що, на жаль, зараз у нас багато переселенців. Люди переїжджають у місто Харків і вони приходять до нас до центру. Оці всі послуги, що надає наше відділення, вони дуже підтримують наших підопічних. Тому що у нас зараз складний час, у нас зараз війна. У нас працює університет третього віку і там є у нас три факультети працюючих і 11 гуртків.

ЛЮДМИЛА ПЕНСІОНЕРКА
Зарядка, колись я співала у хорі, займалася вишивкою. Ну, потрошку, психологія дуже нам допомагає витримувати всі навантаження сучасні.

ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА ПЕНСІОНЕРКА
І танці-манці, і співаємо і займаємося зарядкою, і на психологію ходимо, і рукоділля розвиваємо, читаємо книжки. Все, що нам тут надають, ми дуже дякуємо їм, що вони нас займають в наші роки, в нашу старість. Але ми ще не старі!

ОСТАННІ НОВИНИ