Як отримати компенсацію з міського бюджету за придбання генератора? Інструкція від першопрохідців

19.09.2024 16:51   -

За час широкомасштабної війни ворог зруйнував усі 100% енергетичних потужностей у Харкові. Відповідно, уникнути проблем з електроенергією протягом прийдешнього осінньо-зимового періоду місту не вдасться. Тому харків’яни дедалі частіше починають замислюватися про придбання альтернативних джерел енергії, зокрема генераторів. Тим паче, що обзавестися ними можна не за повну ціну, а із частковою компенсацією від міської влади.

Жителі однієї із багатоповерхівок в Слобідському районі одноголосно вирішили скористатися цією програмою, адже минулорічний досвід перебування без електроенергії залишив після себе не найкраще враження.

ОЛЕКСАНДР МЕШКАНЕЦЬ БУДИНКУ
Рішення це для нас дуже важливе, тому що наш дім повністю залежить від електрики. Коли вимикається світло, у нас ні ліфтів, ні води, ні опалення. Навіть дітям їжу розігріти неможливо. Тому що світла нема. Всі 100% проголосували «за», щоб у нас був генератор. Так хоча б вода буде подавались і взимку, можливо, опалення хоч якось прокачувати, щоб труби не порозмерзалися.

Про придбання генератора члени правління цього ОСББ почали задумуватися вже після перших відключень світла, адже їхній будинок оснащений автономною системою опалення. Від покупки резервного джерела живлення їх відділяло лише питання фінансів.

ЛЕОНІД СЕМЕНКЕВИЧ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ОСББ «САДОВИЙ-2»
Зараз не так багато людей проживає в домі. Щоб зібрати достатню кількість коштів для покупки цього генератора, потрібен час. І тут як тільки ми дізналися про те, що прийнята така програма допомоги відшкодування частини коштів за цей генератор. Виникла зразу ідея його купити за ті кошти, що були відкладені для ремонту будинку. Для того, щоб після відшкодування ми їх витрачали за статтями тарифу. Всі документи були зібрані і через Центр надання адміністративних послуг була оформлена заявка на отримання, і от на наразі ми чекаємо реалізації цієї програми.

Свій вибір мешканці будинку зупинили на інверторному генераторі.

ЛЕОНІД СЕМЕНКЕВИЧ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ОСББ «САДОВИЙ-2»
Чому ми інверторний купили, бо у нас насоси італійські, які дуже потребують правильної синусоїди, тому серед варіантів був лише інверторний. Ми знайшли генератор, який не китайський, якісний. Вибрали німецьку якісь. І шукали де є акції. Ну і ось натрапили на акцію, тому нам він обійшовся в 38 тисяч. Враховуючи, що крім самого генератора потрібно ще його обслуговування і потрібно заправляти, тобто, знову будуть витрати. Ми вибрали самий мінімальний варіант, коли заживлювати будемо тільки систему опалення, так як вона у нас автономна, насоси подачі холодної води на верхні зони особливо.

Окрім цього, заживлювати у будинку будуть аварійне освітлення, wi-if роутери та освітлення поблизу сходових маршів. А от ліфти до цього списку не входять, адже споживають забагато енергії.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Це ОСББ в Слобідському районі міста стало одним із першопрохідців за програмою компенсації, адже відповідне рішення міська рада ухвалила в липні поточного року, а в серпні мешканці уже придбали міні-електростанцію. Однак, у Департаменті житлово-комунального господарства переконані, що в подальшому за отриманням відшкодування будуть звертатися дедалі більше харків’ян. Тим паче, що ця процедура не є складною.

ОЛЕКСАНДР БЕЛЯЦЬКИЙ НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З КОНТРОЛЮ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОСББ ТА ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИХ КООПЕРАТИВІВ ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
Щоб отримати компенсацію – усе дуже просто. Необхідно в один із центрів надання адміністративних послуг звернутися із заявою. Вона вже є затвердженою, є цей зразок заяви до рішення сесії. Заповнити цю заяву, додати виписку з державного реєстру, що ця юридична особа є ОСББ чи житловим кооперативом чи управляється управителем цей будинок. Надати копію платіжних документів за придбання генератора, а також надати технічні характеристики даного генератора.

Після цього пакет документів передається до Департаменту житлово-комунального господарства, де комісія ухвалює рішення про надання компенсації. Відшкодування у розмірі 70% від вартості генератора із міського бюджету надається для ОСББ, житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та управителів багатоквартирних будинків (УБЖБ). Однак сума компенсації не має перевищувати 100 тис. грн.

ОЛЕКСАНДР БЕЛЯЦЬКИЙ НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З КОНТРОЛЮ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОСББ ТА ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИХ КООПЕРАТИВІВ ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
Все дуже просто, ми нікому ще не повернули, всім надаємо компенсацію. Ми також дуже зацікавлені, щоб люди пройшли цей опалювальний період.

ОСТАННІ НОВИНИ