
Ця п’ятиповерхівка в самому серці міста добре памʼятає листопад 2022-го. Тоді ворожий снаряд влучив прямо в будинок, вщент розтрощивши 9 квартир та зруйнувавши перекриття 3, 4, 5, а також частково 2-го поверху. Та сьогодні тут звучить інший шум – не вибухів, а будівельних інструментів. Уже три місяці ремонтники крок за кроком повертають життя цій висотці. Зокрема, здійснюють демонтаж і позбуваються сміття. Так, лише за цей час з об’єкта було вивезено 25 КамАЗів, вщент завантажених непотребом.
ДЕНИС МИРОНЕНКО ВИКОНРОБ
Відбувається демонтаж, вивіз будівельного сміття, уже вивезли близько 250 метрів кубічних будівельного сміття. Наразі планується із перекриття 5-го поверху ще приблизно 30-35 вивезти метрів кубічного сміття.
Та головне – не лише прибрати непотріб, а й дати людям дах над головою. За кілька місяців ремонтники вже встигли відновити перекриття у зоні влучання, а зараз – додатково замінюють старе ненадійне дерево на нові монолітні плити.
ДЕНИС МИРОНЕНКО ВИКОНРОБ
На сьогодні у нас відновлене повністю перекриття там, де було влучання. Зараз додатково йде заміна перекриття 5-го поверху, оскільки воно значний термін стояло просто неба без даху і зазнало впливів від опадів, дерево майже перегнило, тому зараз іде повністю заміна перекриття 5-го поверху на монолітну бетонну плиту. Далі плануємо закінчувати перекриття і бетонні роботи та стати до робіт з фасаду та внутрішніх оздоблювальних робіт і заміни вікон.
Ремонтники запевняють, замінюватися будуть усі пошкоджені вікна – і ті, де залишилися лише пусті рами, і ті, що мають навіть найменші тріщини. Окрім цього, у планах і відновлення близько 1 тисячі квадратних метрів покрівлі. А ще – саме зараз на обʼєкті готуються до здійснення торкретування: 400 метрів квадратних стін, що взяли на себе удар, зміцнять спеціальним торкрет-бетоном.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ДЕНИС МИРОНЕНКО ВИКОНРОБ
Будемо виконувати торкретування стін, бо вони зазнали пошкоджень від вогню, втратили свої несучі властивості та здібності, тому їх треба відновлювати шляхом оце підсилення торкрет-бетоном. Візьмемо стіни в обпалубку оцим торкрет-бетоном з двох сторін. І цим самим ми підсилимо і відновимо несучі властивості самої стіни і цегляної кладки.
Працювати на будівельному майданчику – справа не з легких. А коли цей майданчик – житлова багатоповерхівка, у якій і досі мешкають люди, виклик стає подвійним. Та будівельники знаходять спосіб усе поєднати: виконують свою роботу так, аби не заважати мешканцям, радяться з ними і враховують побажання, щоб відновлення осель було справді комфортним для всіх.
ДЕНИС МИРОНЕНКО ВИКОНРОБ
Намагаємося виконувати роботи в комфортний для них період, щоб не завдавати їм дискомфорту, щоб вони не відчували, що тут відбуваються якісь роботи. Постійно з ними спілкуємося і включаємо в коригування проєкту які-небудь їхні побажання, їхнє розуміння, як треба виконати ремонт в їхніх домівках.
За планом увесь ремонт розрахований на дев’ять місяців. Та будівельники налаштовані впоратися швидше. За їхніми словами, вже за пів року мешканці побачать свій дім відновленим.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Небачена досі негода у Харкові: як мегаполіс оговтується після нищівного буревію
- У Харкові проходить виставка «ШЛЯХИ» (фоторепортаж)
- У Харкові змінено маршрути трамваїв після негоди: деякі рейси скасовані
- Співробітники Харківського метро допомагають у ліквідації наслідків негоди
- Самовираження і свобода. Арт і вулична культура. У Харкові пройшов фестиваль графіті