Як стати затребуваним айтівцем: Харківські учні долучились до цікавої профорієнтаційної гри

09.01.2025 19:17   -

Харківські старшокласники, які мають хист до IT-сфери, мали змогу долучитись до цікавого заходу з профорієнтації.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Ми давно плідно, результативно працюємо з IT-кластером. Це сучасно. Ну, нічого гріха таїти, іноді ми , педагоги, слабкіші в IT-технологіях, ніж наші старшокласники. Саме тому ми організовуємо такі заходи, щоб під час таких профорієнтаційних ігр націлити наших старшокласників на навчання в вишах.

Подібний захід для харківських школярів 8-11 класів вже проводили минулого року, розповідає керівниця Департаменту цифрової трансформації ХМР. Тоді участь в іграх взяло понад 1600 учнів.

ГАЛИНА ЛИТВИНЕЦЬ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ХМР
Вони їм дозволили більш орієнтуватись щодо вибору професії, в даному випадку, діти мають можливість повністю пройти весь шлях разом з досвідченими менторами щодо створення IT-продукту, їх процесів і етапів, отримати відповіді на найцікавіші питання, які їх цікавлять, щоб зрозуміти, що айті індустрія це є саме той напрямок, який слід обрати безпосередньо в даному етапі їх вирішального життя.

Формат заходу складався з рольової гри, де кожен учасник міг побачити своє місце в IT-сфері. В запропонованій грі було дев’ять різних ролей, пов’язаних з IT. Це, звісно ж, безпосередньо програміст, а ще бізнесаналітик, дизайнер, інженер, менеджер, продавець. Школярі створили свій власний стартап, залучили інвесторів до свого проекту та спробували створити власний продукт.

Ці профорієнтаційні ігри забезпечують підвищення цифрової компетенції учнів, говорять організатори. А ще дають змогу побачити, що все можливо, все в їхніх власних руках. Підлітки з захопленням поринули в процес гри та, говорять, вже давно визначились зі сферою свого захоплення.

ДАНИЛО ГОНЧАРОВ ДЕВ’ЯТИКЛАСНИК
Мені подобається дуже програмування. Я полюбляю робити ігри, кодувати, робити програми. Мені дуже подобається, тому я вибрав це. Є багато сервісів там, багато напрямів програмування, і зможу вибрати свій напрямок, і з душою робити свої проекти, і заробляти на цьому.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ці школярі переконані, що вірно обрали свою майбутню професію, і вона дасть їм шанс на успіх.

ВЛАДИСЛАВА АХМЕДЗЯНОВА ДЕСЯТИКЛАСНИЦЯ
Я гадаю, що я маю спробувати, ну як найменш. А чому? я гадаю, так можно забезпечити собі гарне життя і це досить цікаво як для розвинення у житті. І тому я це вибрала. Мені цікаво все це. Щось нове. Може це допоможе якось, може нашій країні, може чомусь. Чомусь так точно допоможе.

Дуже цінним було і спілкування учнів зі вже створившими себе, та реалізувавшимися в професії спеціалістами IT-сфери. Підліткам, які приміряють на себе роль айтівця цікаво було дізнатись, хто ці люди, почути їхні історії становлення та успіху.

ВАЛЕРІЙ КРАСОВСЬКИЙ СПІВЗАСНОВНИК ТА СEO SIGMA SOFTWARE
Я навчався в авіаційному, ХАІ. Коли я прийшов на роботу, я не дуже багато знав, практичного досвіду в мене не було. Єдине, що необхідно, це бажання. Якщо в вас є бажання, все вдасться.

Валерій Красовський, співзасновник і керівник IT-компанії, яка за 21 рік зросла з невеликого бізнесу з кількома клієнтами в Європі до провідного постачальника програмного забезпечення найвищої якості з понад 2000 співробітниками. Його шлях до успіху – це крок за кроком йти до своєї мети, наполегливість і навчання. Валерій говорить з задоволенням спілкувався з молоддю.

ВАЛЕРІЙ КРАСОВСЬКИЙ СПІВЗАСНОВНИК ТА СEO SIGMA SOFTWARE
Якщо чесно, мене це теж надихнуло. Тому, що, дійсно,  Бачиш ці очі, діти, дійсно хочуть чогось дізнатись, хочуть зрозуміти, як їм зробити кар’єрний шлях, що їм треба робити, як навчатися, і це дуже круто, дуже надихає. І те, що ми можемо дати, ми можемо дати інформацію про свій досвід, чого досягли, з чого починали, які в нас були цікаві історії, я думаю, що ми будемо робити більше таких заходів, щоб допомогти дітям знайти свій шлях у житті.

Своїм досвідом поділилася і керівниця Харківського IT-кластера, спеціалісти якого і провели профорієнтаційну гру. Це організація, яка об’єднує провідні айті компанії, і є унікальною стартовою  платформою для школярів та студентів, розповіла Ольга Шаповал.

ОЛЬГА ШАПОВАЛ ВИКОНАВЧА ДИРЕКТОРКА ХАРКІВСЬКОГО ІТ КЛАСТЕРУ
Ми об’єднуємо вже понад 600 IT-компаній від маленьких до величезних таких компаній, які створюють технологічні рішення і прориви по всьому світу, і відповідно відкриваємо шлях для молоді. Для того, щоб вони бачили своє майбутнє, в тому числі долучались до цих компаній. Вони можуть це робити вже від шкільного віку, долучаючись до наших профорієнтаційних ігр Kids Toys It. Також при вступі до університетів ми забезпечуємо підтримку, бо айтівці, це тільки програмісти, В IT є безліч професій. І безліч професій можуть бути опанованими нашою молоддю. Тому є багато можливостей для молоді. І ми, як кластер, надаємо велику кількість заходів, всі ці заходи є безкоштовними для участі. І, відповідно, запрошуємо долучатись.

ОСТАННІ НОВИНИ