Як у Харкові військовослужбовці з ампутаціями проходять реабілітацію у воді
Ще кілька місяців тому вони не могли впевнено рухатися. Сьогодні ж – плавають, занурюються, сміються. В басейні одного з харківських спортивних комплексів безкоштовно проходять реабілітацію ті, хто заплатив велику ціну за свободу України.
ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХМР
З квітня місяця за ініціативою харківського міського голови Ігоря Олександровича Терехова розпочалася програма реабілітації для наших військовослужбовців в басейні під наглядів професійних реабілітологів, лікарів. Вони проходять реабілітацію після поранень і потім мають бажання виступати на змаганнях з цих видів спорту.
Олександр – військовослужбовець 5-ї Слобожанської бригади. Він отримав травму під час бойових дій біля Кремінної. Каже, пощастило, швидко евакуювали. Потім реабілітація та протезування. А згодом український захисник вирішив повернутися до свого батальйону. Чоловік пройшов шлях від старшого стрільця до командира взводу, а повернувшись став інструктором з фізичної підготовки. Каже, що реабілітація в басейні – прекрасна ідея!
ОЛЕКСАНДР МОХОВ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Це чудовий спосіб! Один з найкращих на сьогоднішній день. На счет водних процедур, це і лікарі, ну, хлопцям, які отримали тяжкі поранення і ампутації, це найдоступніший і найдієвіший спосіб реабілітації після поранення. І, тим паче, хлопці, котрі зустрічаються тута, раді друг друга бачити, шо ми постійно займаємося, їздим на змагання.
В’ячеслав – ще один український захисник, який отримав травму та проходить реабілітацію в басейні. В нього ампутація лівої нижньої кінцівки.. Своєю історією чоловік поділився з нашою знімальною групою.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
В’ЯЧЕСЛАВ СУБАРЕВ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ
Отримав травму я на поселку Кліщіївка. Це є Донецька область. Там я відбивав штурм. І при откатє назад я получив травму то єсть. І я став на протипіхотну міну. Це «Лепесток». Деякий час займався у Львові, так як я був на реабілітації. Там дівчата із соцзахисту допомагали там відновлятися, я разом з ними їздив на басейн і там також займався так, як тут. По-перше, сам буду розвиватися і показувати іншим таким же ж самим, як я, з ампутаціями, показувати пример, і вони тоже ж будуть на це йти.
Як стверджують спеціалісти, ампутації впливають на нервову систему, через що люди можуть по-різному реагувати на воду. Тому під час та після занять тренери обов’язково комунікують з військовослужбовцями, аби дізнатися, як вони себе відчувають, що їм не подобається чи що викликає дискомфорт.
АЮНА МОРОЗОВА ГОЛОВА ФЕДЕРАЦІЇ ПЛАВАННЯ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ХАРКОВА
Ми співпрацюємо з хлопцями, які проходять реабілітацію в Інституті протезування. Тобто їх лікар дає нам якісь побажання, і ми вже тут їх у воді виконуємо. Тому це симбіоз і реабілітологів, і тренерів.
Головна мета реабілітації в воді – навчити військовослужбовців з ампутаціями жити в новій реальності та користуватися своїм тілом. Для соціальної реабілітації важливу роль відіграють спортивні змагання.
АЛЛА ПРИПЛОЦЬКА ТРЕНЕР З ПЛАВАННЯ В ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКІЙ СПОРТИВНІЙ ШКОЛІ
До кожного індивідуальний підхід. Тобто комусь треба займатися, саме навчитися плавати. Комусь треба більше займатися аквааеробікою. Тобто ми все це приміняємо в роботі.
АЮНА МОРОЗОВА ГОЛОВА ФЕДЕРАЦІЇ ПЛАВАННЯ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ХАРКОВА
Я, як голова Федерації, вважаю чесно, що вода – це магія, і ми всі маємо плавати. Хлопці, що мають поранення, важкі поранення та ампутації травматичні, в воді не відчувають тяжіння, їм легше знайомитися зі своїм тілом. Тому вода, як реабілітація для військових, – це найкрутіша історія, що може буть!
ОСТАННІ НОВИНИ