Які навички слід розвивати, щоб залишитись затребуваним спеціалістом у будь-якій професії і через 10 років?
Як залишитись затребуваним у професії? Адже можна бути найкращим фахівцем у своїй справі, мати профільну освіту, релевантний досвід у спеціальності та необхідні професійні компетенції, але щоб досягти успіху, потрібно мати щось ще, говорять експерти. Дослідженнями в цій сфері займається Національна асоціація коледжів і співробітників.
Згідно з даними Національної асоціації коледжів і співробітників (NACE), коли роботодавців попросили назвати якості та компетенції, які вони шукають у кандидатах, найбільші бали отримали три характеристики:
– письмові комунікативні навички – 82 %
– навички розв’язання проблем – 81 %
– вміння працювати в команді – 79 %
Між тим, показники технічних навичок – 60 %, навичок роботи з комп’ютером – 55 %,
які часто вважаються ключовими компетенціями, якими може володіти кандидат на сучасному ринку високотехнологічних вакансій, виявилися достатньо низькими.
Ці результати, говорять експерти, підтверджують, що сьогодні роботодавці приділяють набагато більше уваги м’яким навичкам на робочому місці, ніж кілька років тому. Роль універсальних компетенцій на сучасному ринку праці має ключове значення, а вимоги до них продовжують зростати.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
А от така навичка як гнучкість, на думку експертів ринку праці, важлива для кожного співробітника, незалежно від рівня професіоналізму. Це принаймні саме те, що допомагає й надалі залишатися професіоналом, а також ефективно використовувати професійні компетенції та знання, стверджують експерти.
Та сфера праці розвивається з кожним роком, і це зумовлює постійне вдосконалення вмінь,. Цікаво, які навички цінуватимуться робтодавцями через 10 років, щоб залишатися актуальним у своїй професії? Спеціалісти міністерства реінтеграції дослідили питання. Ось топ-10 навичок майбутнього.
ЯКІ ВМІННЯ ТА НАВИЧКИ БУДУТЬ ЦІНУВАТИСЬ НА РИНКУ ПРАЦІ У НАЙБЛИЖЧІ 10 РОКІВ
1. Критичне мислення
2. Гнучкість
3. Креативність
4. Технологічність
5. Навички віддаленої роботи.
І так, щоб залишитись затребуваним спеціалістом і через 10 років кожному фахівцю потрібно розвивати ці навички.
Критичне мислення – треба читати багато профільної літератури, проявляти допитливість і вміти правильно простежувати причинно-наслідкові зв’язки.
Гнучкість – ІТ невпинно розвивається, тож треба опанувати нові технології й вміло адаптувати під них свою справу, то однозначно виграєте конкуренцію серед інших.
Креативність – різноманітна інформація й інструменти для покращення бізнесу сьогодні доступні чи не кожному. Втім, саме вміння креативно їх застосувати зробить вас бажаним працівником будь-якої компанії.
Технологічність – особливо стане у пригоді офісним працівникам. Роботодавці дедалі частіше очікують, що, окрім своєї прямої сфери відповідальності, співробітник володітиме додатковим прикладними програмами.
Вміти працювати віддалено – компанії все частіше беруть до себе на роботу позаштатних працівників або користуються послугами аутсорс-партнерів і фрилансерів. Найчастіше ці працівники надають цифрові послуги, як-от графічний дизайн, програмування, копірайтинг, веброзробка тощо. Тепер ви знаєте над чим працювати. Успіхів у професії!
ОСТАННІ НОВИНИ
- Харків’янка, яка закликала молитись на путіна, отримала підозру від СБУ
- З Харкова за тиждень вивезли більше 33 тисяч кубометрів сміття
- Суд виніс вирок у резонансній справі Миколи Харківського
- У Харкові патрульні через соцмережі розшукали трьох водіїв, які зухвало порушили ПДР (фото)
- Які графіки відключень світла існують і діють на території Харківської області?