Ялинковий сезон у Харкові: ціни, тренди та вподобання містян

18.12.2024 19:37   -

Сюди їх привезли з різних регіонів чи, навіть, країн. Маленькі та великі, вітчизняні та закордонні, дешеві та дорожчі – нині харків’яни можуть вибрати собі новорічне дерево на будь-який смак та гаманець, адже у місті уже почали роботу 65 майданчиків з продажу ялинок. Окрім цього, придбати хвойну красуню також можна і на території деяких ринків.

Саме на одну з таких локацій сьогодні завітала і пані Світлана. Додому вона повернеться не з пустими руками, адже вибір жінки впав на цю невеличку сосну.

СВІТЛАНА
Я сосну завжди купую, ялинка вона дуже така цікава й красива, але вона довго не стоїть, гілочки сипляться. -А чому перевагу саме живим надаєте? -Ну, мабуть, це звичка, знаєте, коли майже 70 років ти з живою ялинкою. І, до речі, коли всі кажуть там зберігати, їх вирощують, як картоплю, кріп, ще щось. І тому це люди вирощують саме на продаж. І це така радість, не може штучна ялинка мати такий запах і аромат.

Нині, через вплив широкомасштабної війни, обсяги заготівлі ялинок та сосен суттєво скоротилися, а ціни на них, у порівнянні з передноворічним періодом минулого року, зросли в середньому на 30-40%. Однак харків’яни все одно від святкового дерева відмовлятися не поспішають, проте, зазначають, що економити під час вибору ялинки все ж таки доводиться. 

АНТОН
Нам потрібна така зростом, щоб по ширині не дуже була, скільки місця вдома є, таку і вибираємо, та і ціна щоб до 1 тис. грн була, щоб не дуже дорого було. Вийде сосна, щоб до 1 тис грн було, щоб не дорого. Можна було б і таку, але вона по ціні кусається.

ТЕТЯНА
Ми плануємо купити ось цю малесеньку, яка зібрана з гілочок, щоб був такий чудовий в нас настрій і не дуже дорого. Гадаємо, що ось таку малесеньку собі і візьмемо. – А які у вас критерії вибору, якою вона має бути? -Щоб був запах, цього року ціна, звісно, щоб невелика була, десь 350 це максимум для нас. – Загалом впливає ялинка на ваш новорічний настрій? – Звісно, щойно запах зʼявляється, то Новий рік вже відчувається. Гадаю, перед Різдвом десь купимо.

Серед перехожих харків’ян зустрічаються прихильники як живих, так і штучних ялинок, однак дещо спільне у них все ж таки є – містяни одноголосно зазначають, що саме новорічне дерево, яке б воно не було, перетворює зимові свята на справжню казку.

ВАЛЕРІЙ
Тільки я завжди живу ялинку обираю. Вона пахне і вона призначена для цього, їх саджають спеціально, щоб потім вирощувати і продавати. З бюджету виділив я тисячу, ось якраз тисячу і даю. Зараз, коли Різдво більше почали святкувати 25-го, я завжди уже останні роки під час війни ставлю живу ялинку.

ЛАРИСА
Ми вже купили й поставили. – А на якій зупинилися, на живій чи на штучній? – На штучній. У нас просто давно штучна. А жива у нас у внука, живу купили, поставили там живу. Як ви вважаєте, загалом важлива ялинка для новорічного настрою? – Обов’язково, без ялинки – це не Новий рік.

ЕВЕЛІНА
Ялинка важливий атрибут Нового Року? – Для нас, так, дуже важливий. Без ялинки немає Нового року!

Починаючи від 6 грудня ялинки та сосни містянам продає пан Сергій. Щоденно люди купують від 10 до 20 святкових дерев, зазначає чоловік, однак очікується, що ближче до Нового року, попит на хвойних красунь значно зросте.    

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

СЕРГІЙ ПРОДАВЕЦЬ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК
Є покупці, багато людей уже перейшло на європейський стандарт і купують такі ялинки. За старими звичками, люди літнього віку обирають ще соснові такі. Молодь уже більше вибирає такий варіант європейський.

Догляд за живими деревами не складним, акцентує пан Сергій, однак на кілька нюансів все ж таки потрібно звернути увагу.         

СЕРГІЙ ПРОДАВЕЦЬ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК
Ялинка хвойного типу не любить дуже високої температури. В пісок ставлять, ставлять у водичку, підливають вітамінами всякими, різне вичитують в інтернетах люди. Європейська ялинка, я вам скажу, стоїть довше. Вона не так сохне, хвоя не так осипається. Ну а так, перше що, не любить дуже жаркої температури.

Європейські ялинки до Харкова привозять аж із Данії, сосни вирощують на фермерських ділянках Полтавської області, а саморобні ялиці родом із Закарпаття. Ціна дерева залежить від його розміру, виду та походження. 

СЕРГІЙ ПРОДАВЕЦЬ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК
Ось ця Піхта Нордмана від 1,5 до 3 тисяч гривень залежно від розміру. Ось такі карпатські саморобні ялиці від 150 грн і вище.

Жива сосна ж в середньому коштує від 500 до 1000 грн, а на штучні дерева ціни варіюються від 150 грн до 11 тис. грн. 

Кожне дерево, що потрапляє на ринок, повинно мати спеціальну бирку зі штрихкодом. Саме там покупець може знайти унікальний код, за яким з’являється можливість відстежити повну історію ялинки: від місця, де вона була зрубана, до локації, на якій має виставлятися на продаж.  Перевірити легальність дерева можна на спеціальному сайті.  

СЕРГІЙ ПРОДАВЕЦЬ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК
Повинна бути бірка, належний документ товаро-транспортної і накладної. Це все у нас є, все законно, все легально.

Вирубувати ялинки чи сосни в лісі самостійно – заборонено законом, за такі неправомірні дії можна отримати чималий штраф.

СЕРГІЙ ПРОДАВЕЦЬ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК
Це правопорушення по лісгоспам, це буде накладений штраф адміністративний на людину, і не малий. Буде краще купити її у нас і дешевше.

ОСТАННІ НОВИНИ