"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

єВідновлення: У Харкові спеціальний контакт-центр надає всю інформацію за цією програмою

YouTube video player

На прийомі у спеціаліста контакт-центру при департаменті житлово-комунального господарства Харківської міської ради – мешканка Салтівського району. Жінка отримала частину компенсації за пошкоджене обстрілом житло, розпочала ремонт та цікавиться своїми подальшими діями. Приліт, розповідає, стався 23 квітня цього року.

ЖАННА ЗВЄРЄВА МЕШКАНКА ПОШКОДЖЕНОГО ПРИВАТНОГО БУДИНКУ В САЛТІВСЬКОМУ РАЙОНІ
Прильот був за 50 метрів від будинку від нашого, тому були найбільше з п’яти будинків, які постраждали. І дахи в нас пошкоджені були, і паркану не було, зовсім знесло, але прийшов наш мер Ігор Олександрович, за дві години в нас вже стояв паркан. Дуже йому вдячні, дуже. В той же день були забиті всі вікна, всім допомагали оформити єВідновлення, всім допомагали. Дівчатка приходили, хлопці приходили. Ми дуже вдячні. Самі б ми цього не зробили. По пункту все нам розказували, розжовували куди, як робити, які документи збирать. Тому ми швиденько все зробили і наразі вже отримали перший транш – 70 процентів, і я ось прийшла до дівчинки, яка мені допомогла і все-все мені розказала, як робити далі. Я дуже вдячна за поміч.

Зокрема Жанну Леонідівну цікавило питання, як оформити папери, як відзвітувати про проведені ремонтні роботи, на які і були витрачені кошти за програмою єВідновлення. Фахівці контакт-центру говорять, що найпоширенішою проблемою, з якою звертаються харків’яни – невнесення майна у реєстр речових прав.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІРИНА ПАЩЕНКО ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВІДДІЛУ ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
А це необхідно зробити. Ми підказуємо, як це зробити, звернутись у будинок нерухомості. Реєстратори допоможуть зареєструвати це майно в реєстрі речових прав. Або це можна зробити через портал Дія. Але в подальшому цей документ потрібно підписати електронним підписом.

А ще часто харків’яни запитують, коли ж надійдуть кошти за пошкодження, говорить фахівець контакт-центру, та пояснює, що Харків не має важелів впливу на єВідновлення. Це виключно державна програма. Місто лише допомагає людям у ній розібратися.

ІРИНА ПАЩЕНКО ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВІДДІЛУ ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
Так як міська рада не є розпорядником нарахування компенсації, розпорядником компенсації є міністерство інфраструктури, тому, коли нарахують компенсацію, на жаль, не від нас залежить. У такому випадку ми радимо, дочекатись смс-повідомлення від банкінгу, в якому зареєстрована картка єВідновлення, про нарахування компенсації.

Цей контанкт-центр у Харкові єдиний, працює він з квітня 2024 року і за цей час за консультацією сюди звернулось 2100 харків’ян. Створений центр був за розпорядження міського голови з метою інформування харків’ян щодо порядку надання компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло в наслідок російської збройної агресії. Спеціалісти центру підкажуть, як правильно подати заявку до програми єВідновлення, дізнатись на якому етапі розгляду знаходиться заява, яких документів не вистачає, тощо, для того, щоб кожен харків’янин використав можливість відновити своє житло за рахунок державної програми єВідновлення.

ОСТАННІ НОВИНИ