Європейський цифровий інноваційний хаб відкривається в Харкові: що це означає для України
Сьогодні прифронтовий Харків залишається ядром інновацій та українською Кремнієвою долиною. Попри війну тут активно розгортають свою діяльність численні амбітні проєкти та реалізуються новаторські ініціативи. Зокрема, 9 грудня у місті відбувся масштабний Форум із цифрової трансформації, що зібрав понад 300 учасників із різних регіонів Лівобережної України, як от Харківської, Полтавської, Сумської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Також в онлайн-форматі до події долучилися і міжнародні партнери. Зібрання було приурочене до відкриття Європейського цифрового інноваційного хабу. Сьогодні Харків є форпостом боротьби з ворогом, і це дуже важко, але й дуже почесно, що цей хаб буде працювати саме в нашому місті – наголосив очільник мегаполісу Ігор Терехов.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні ми бʼємося за кожного підприємця, бʼємося за кожне підприємство, яке залишилося і буде залишатися у Харкові. Ми робимо все можливе, а іноді і те, що від нас не чекають, для того, щоб бізнес залишався у Харкові. І , перш за все, я хочу сказати, що ми пролонгували сьогодні на сесії міської ради, скасували податки і збори для бізнесу, для всього бізнесу. Крім цього, я чудово розумію, що сьогодні є дуже важлива проблематика щодо енергопостачання, і ви знаєте, що ми будуємо енергетичний острів у Харкові, так це дуже дорого коштує для нас, але ми йдемо по цьому шляху. І я впевнений, що ми це зробимо. Ну і дійсно, сьогодні цифровізація – це крок вперед, крок для відкритості міста. Ми будуємо smart city- це наша мета. І що таке smart city? Це ідеологія життя. І я впевнений, що цей хаб дасть такий потужний імпульс розвитку smart city в Харкові і в інших містах України.
Новостворений хаб у Харкові є частиною загальноєвропейської мережі цифрових інноваційних хабів. Вона була сформована для підтримки трансформаційних змін у країнах ЄС та партнерських державах. У 2023 році Україна стала першою серед асоційованих членів Євросоюзу, яка отримала почесне право долучитися до цієї ініціативи. Це був досить довгий шлях, зазначають представники Харківського IT-Кластеру, а тепер попереду чекають роки роботи хабу, протягом яких прогнозується якісний стрибок у впровадженні цифрових інновацій.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ЛІНА СМОВЗЮК ПРЕДСТАВНИЦЯ НАЦІОНАЛЬНОГО АЕРОКОСМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. М. Є. ЖУКОВСЬКОГО «ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ»
Перші кроки реалізації проєкту полягають в тому, щоб донести можливість отримання консультацій, сервісів і підтримки в проєктах цифрової трансформації до потенційних клієнтів ЄДІХу – це бізнеси, це громади , це організації державного сектору. Надалі ми плануємо 4 типи сервісів, які будуть надаватися – це технічні консультації, це розвиток цифрових навичок, це допомога в залученні фінансування на проєкті цифрової трансформації і розбудова екосистеми. Цей увесь комплекс сервісів дозволить успішно реалізувати цифрову трансформацію клієнтам ЄДІХу.
Україна потребує і буде потребувати масштабних інноваційних рішень, особливо в умовах післявоєнного відновлення. І саме цифрові технології здатні докорінно змінити підхід до відбудови економічної інфраструктури, виробництва, енергетики та сільського господарства, а також стати базою для “розумних” міст, які підвищать якість життя та безпеку громад, наголошують представники Харківського IT-Кластеру.
ОЛЬГА ШАПОВАЛ ВИКОНАВЧА ДИРЕКТОРКА KHARKIV IT CLUSTER
В цьому проєкті в ХАБі задіяно понад 30 експертів, які можуть здійснити аудит бізнесу на предмет того, що зараз використовує бізнес з точки зору цифрових сервісів – і це не тільки про програмне забезпечення, яке встановлене, це і про роботизацію, це і про різні сучасні технології, які можуть забезпечити в тому числі стійкість бізнесу. Ще одним сервісом, який буде надавати цифровий хаб – це буде поєднання з іншими країнами, з іншими хабами, бо цих хабів в Євросоюзі 150 вже. Відповідно, ми можемо попросити в них експертизу для наших бізнесів, чи для наших громад. Бо реалізація проєктів smart city – це підвищення безпеки для кожного громадянина. І підвищення прозорості, підвищення прозорості відбудови. Бо третя така важлива річ – це можливість побудувати навколо цього хабу прозору відбудову по принципу “build back better”. Це означає, що ми хочемо не відбудувати старе радянське, так всі європейські партнери нам на цьому фокусують увагу. Але хотіли б зробити таку трансформацію. А ця трансформація без сучасних цифрових рішень є неможливою. Тому цей хаб буде драйвером таких процесів, в тому числі й проєктів відновлення.
ЛІНА СМОВЗЮК ПРЕДСТАВНИЦЯ НАЦІОНАЛЬНОГО АЕРОКОСМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. М. Є. ЖУКОВСЬКОГО «ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ»
Важливість проєкту цифрової трансформації полягає в тому, що в наші складні часи цифрова трансформація – це те, що дозволяє бізнесам, громадам, долати ті виклики, які створює зараз повномасштабна війна. І не просто перебувати на паузі, в далі розвиватися. Багато років співпрацюючи в Європейських великих проєктах я завжди бачила, як бізнес і академічні установи кооперуватися і працюють разом на велику мету. На жаль, у нас це не дуже розповсюджена практика. Тож ми хочемо подолати цей барʼєр і налагодити тісну співпрацю між усіма елементами екосистеми.
ДМИРТО ДАВІДЬЯНЦ ДИРЕКТОР КУ «ОФІС РЕФОРМ ХАРКОВА»
Я вважаю, що Харків зміниться кардинально. Харків вже є на перших позиціях як розумне місто, тому що в нас до цього є певні передумови щодо допомоги міжнародних партнерів, відкритості влади та наявності вишів. Але наприкінці спринту 4 роки ми бачимо, що Харків стане топ-1 smart city із міст України.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Ідеальний порядок навіть під час війни: секрети харківських комунальників у парку Машинобудівників
- Від дитячої мрії – до справжнього рейсу: нове покоління машиністів харківського метро
- Перенаселеність та брак ресурсів: як харківський притулок для тварин рятує “хвостатих”
- На Вовчанському напрямку прикордонники продовжують нищити окупантів (відео)
- Житель Харківщини поширював комуністичну символіку