Ігор Терехов привітав фармацевтів з прийдешнім професійним святом

20.09.2024 17:08   -

Фармацевт- це та людина, яка знаходиться ближче за всіх у повсякденному житті. До нього ми зразу йдемо, якщо розболиться голова або маємо перші симптоми застуди. Саме у нього знайдуться потрібні ліки для врятування нашого здоровʼя. Знавці медичних препаратів святкують своє професійне свято – День фармацевтичного працівника України. Третя субота вересня – день, який в Україні асоціюється із професійним святом співробітників фармакології з 1999 року.

Напередодні свята, в безпечному просторі зібралися найкращі представники фармації, професорсько-викладацький склад Національного фармацевтичного університету та студенти вишу. Кращі представники фармацевтичного сектору та співробітники університету були відзначені грамотами. До святкової церемонії з привітанням долучився харківський міський голова Ігор Терехов.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Дійсно, Харків завжди був потужним центром фармації. І тут є ті виробництва, які працюють сьогодні, не зважаючи на жахи війни, незважаючи на постійні обстріли, бо працювати треба і треба виробляти ліки, завдяки лікам рятуються життя людей. І, дійсно, те, що ви робите, це, по-справжньому, важливо. Я дуже вдячний вам усім, що ви сьогодні у Харкові, я розумію, як непросто жити у Харкові під час війни. Але ми обов’язково витримаємо все це, пройдемо свій шлях і будемо відбудовувати наше місто. І значну роль в розвитку міста грають наші потужні виші, у тому числі, і ваш виш. Я дуже хочу, щоб у вас завжди було багато молоді, багато студентів, бо ці, наші студенти, – мотор нашого міста.

Цьогоріч свято фармацевта обʼєднало декілька заходів – у річницю Національного фармацевтичного університету відбулася традиційна посвята першокурсників у студенти.

АЛЛА КОТВІЦЬКА РЕКТОР НАЦІОНАЛЬНОГО ФАРМАЦЕВТИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
В цей вересневий красивий, яскравий день фармація відзначає три події – 25 років з дня заснування фармацевтичного працівника. Кожну третю суботу вересня усі фармацевти святкують свято своєї професії, 103 роки університету – такий поважний вік, разом з тим парадоксом є те, що завдяки наявності молоді, університет завжди молодий. І ті першокурсники, які сьогодні є в залі, саме сьогодні, в день народження університету стало традицією, коли ми посвяту студентів робимо у день народження університету. Я усіх нас вітаю з нашими святами і хай все буде добре. Дякую.

Артисти колективу національного академічного театру опери та балету вітали винуватців свята піснями та танцями, а студенти-першокурсники – гумористичними номерами. Цього року до лав університету вступило 280 першокурсників, кожному з присутніх були вручені шеврони факультетів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Поліна Зуєва вперше стала однією із тих, хто святкує професійне свято. Дівчина цілеспрямовано хотіла стати фармацевтом, у подальшому планує працювати у сфері біотехнологій, бо вважає цю галузь розвитком майбутнього.

ПОЛІНА ЗУЄВА ПЕРШОКУРСНИЦЯ НФаУ
Я коли вибирала, коли йшла в НФаУ, мене зацікавила саме біотехнологія, бо, я вважаю, це наше майбутнє, бо біотехнологія нам завжди буде потрібна, це як і використання якогось топлива вихідного, так і мікроорганізмів. Авжеж, у біотехнології велике майбутнє, тому я вибрала саме цю спеціальність. Взагалі мої надії це те, що я вийду кваліфікованим спеціалістом з цієї галузі, бо в моїх планах дуже навчатися, не пропускати пари і завжди бути у темі, що відбувається в університеті.

Новоспечена студентка Анастасія Чічова зараз навчається за освітньою програмою «Технології фармацевтичних препаратів». Каже, про вибір професії та напрям фаху не жалкує.

АНАСТАСІЯ ЧІЧОВА ПЕРШОКУРСНИЦЯ НФаУ
По-перше, я вважаю, це дуже перспективно, я обирала між фармацією та технологією фармацевтичних препаратів, але я вирішила вибрати вузьку спеціальність.

Я сподіваюсь, що все буде добре і я зможу в подальшому працювати за фахом. 00:56

Лариса Закривидорога – фармацевт з майже двадцятирічним стажем, має дві вищі освіти – політехнічну та фармацевтичну. Каже, що коли почала працювати, розвиток фармацевтичної галузі йшов вгору, тому жінка залишилися у сфері ліків та медичних препаратів. Коли почалася війна, Лариса нікуди не поїхала з міста, під обстрілами, без вихідних продовжувала ходити на роботу, бо розуміла, що саме в цей період функціонування аптеки необхідно людям.

ЛАРИСА ЗАКРИВИДОРОГА ФАРМАЦЕВТ
Любов до людей, допомагати їм, тому що зараз більше до нас ображаются, чим до лікарів. До лікарів сейчас то черга, ти щось. З дітками з маленькими приходять і похилі люди. Наша справа допомагати людям. Побажати терпіння, ми любимо всі цю професію, терпіння, саме головне терпіння, здоровʼя, ну, і любити людей, тому що без цього ніяк.

ОСТАННІ НОВИНИ