Їх висадив сам посол Японії: У Центральному парку деякі рослини мають не лише естетичне значення
Здається, що сама весна вирішила оселитися в Харкові – й обрала для цього Центральний парк. Магнолії, тюльпани, сливи, яблуні, мигдаль – усе тут неначе зіткане з квітів. Десятки барв, сотні відтінків та безліч фото в телефоні – такий він, квітень в прифронтовому місті.
Навіть у будній день серед алей парку – десятки людей. І дорослі, і дітлахи – кожному хочеться власноруч доторкнутися до цієї краси, запамʼятати, зафільмувати на доказ тому, якою неймовірною може бути весна.
ТЕТЯНА ВІДВІДУВАЧКА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ
Наш Харків, попри все, настільки квітне. Я дуже-дуже радію, що Харків настільки гарний став. Бо, мені здається, що ще більш насичений, ще більш красивий. Це, скажімо так, в такі часи дуже сильно допомагає морально. Бо ми так розряджаємося, ми так відпочиваємо, ми так надихаємося. І заради цього ми і живемо в Харкові. Бо, знаєте, це в крові. Харків – це така любов. Бо ми теж відїздили на два роки з Харкова. Нас не було. І ми повернулися і я, я просто живу, надихаюсь цим місцем. Я дуже радію, що за наш Харків так піклуються.
Та яким би різнобарвним не був Центральний парк, погляд відвідувачів все одно зупиняється на ніжно-рожевих пелюстках сакур. У їхньому цвітінні, такому екзотичному, крихкому та короткочасному, можна розгледіти глибокий зміст. Зокрема, японці вважають, що сакура символізує не тільки красу, а й мить життя, яка пролітає надто швидко, аби її не цінувати. Особливого сенсу цей образ набуває тут – у місті, яке щодня вчиться жити повноцінно, попри близькість фронту та постійну тривогу.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ТАМАРА ВІДВІДУВАЧКА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ
Мені вони дуже подобаються. І кожен рік я приїжджаю спеціально на них подивитися, помилуватися оцією красою. Це екзотика і дуже гарно, дуже-дуже гарно. Я і влітку приїжджаю, і навесні і магнолії, і озеро. Все я дуже люблю це. Як по сезону де що розквітає, так я і приїжджаю дивитися.
НАТАЛІЯ ВІДВІДУВАЧКА ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ
Квіти не можуть не подобатись в своєму цвітінні. Дуже гарно, красиво. Це дуже така класна локація для відпочинку, для краси, для насолоди. Та і взагалі ввесь парк такий, що хочеться сюди приходити і гуляти.
Смуги сакур у Центральному парку висадили не просто так. Традиційно, Японія вважає ці рослини символом миру та дружби. Наприклад, алеї з японськими вишнями можна зустріти у Вашингтоні, Бонні, Парижі. А 8 років тому така локація зʼявилася і в Харкові.
АНДРІЙ КРАВЧЕНКО РЕЧНИК ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ
2017 року тут були висаджені японські сакури на честь річниці встановлення дипломатичних взаємовідносин між Японією та Україною. І посол Японії разом із мером Харкова, вони висаджували тут ці дерева.
Хоча сакура – рослина екзотична і досить вибаглива, однак фахівцям Центрального парку вдалося порозумітися із японськими красунями.
АНДРІЙ КРАВЧЕНКО РЕЧНИК ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ
На правду, за цей час, що минув, ми багато турбувалися про них, переймалися, аби вони не вимерзли від наших морозів. Але все вдало пройшло. Перші роки ми їх прикривали агроволокном із хвоєю, аби вони не змерзли. Але, як бачите, дерева зараз почуваються добре. Вони акліматизувалися до нашого харківського клімату. Тепер щороку нас тішать таким пишним цвітінням.
На початку алея сакур дійсно була просто алеєю – тут росли лише два ряди молодих дерев. Та з часом простір навколо них почав перетворюватися – Центральний парк поступово доповнював його елементами традиційного японського саду. Так алея сакур переросла у справжню тематичну локацію.
АНДРІЙ КРАВЧЕНКО РЕЧНИК ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ
У нас зʼявилася така невеличка інсталяція з камінням, з японським кленом, з традиційними хвойними рослинами для Японії, характерними. З іншого боку, так само створена в японському стилі ще одна клумба. І в перспективі ми думаємо над тим, аби ще додати якихось елементів, які так чи інакше будуть повʼязані з Японією і з дружбою України та Японії як такої.
Адміністрація Центрального парку зізнається, вони мріяли відтворити японську традицію споглядання цвітіння сакур – ханамі. У країні сонця, що сходить, тисячі людей щовесни збираються під рожевими кронами, аби насолодитися митью краси. У Харкові ж ця звичка лише почала приживатися, як прийшла війна. Однак навіть попри ворожі обстріли, такі тендітні на перший погляд дерева, стійко пережили темні часи.
АНДРІЙ КРАВЧЕНКО РЕЧНИК ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ
Їм трошки дісталося, оскільки 2022 року, коли парк нещадно обстрілювали з РСЗВ, кілька «прильотів» були тут поруч. І відтак деякі дерева постраждали, ви бачите, що вони обрізані. Це якраз ті гілки, які були уражені уламками. Але, знов таки, наші фахівці-озеленювачі вчасно це помітили, почали лікувати. І бачимо, що жодна з росли не втрачена через війну.
Попри все, навіть зараз японські красуні збирають чимало охочих помилуватися їхнім цвітом. Тож фахівці Центрального парку радять не зволікати – споглядання сакури не триває довго: максимум півтора тижні, а потім ця краса залишиться лише на світлинах.
АНДРІЙ КРАВЧЕНКО РЕЧНИК ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ
Незважаючи на те, що Центральний парк нині не працює, як ми звикли. З атракціонами, гучними святами тощо. Але чимало людей щодня приходять сюди, якщо погода дозволяє, звісно. Просто погуляти, просто подихати свіжим повітрям, помилуватись рослинами. І я так спостерігаю за реакцією людей. Знаєте, таке умиротворення. Тобто ми в досить нервовий час живемо і через те дуже потребуємо такого місця, куди можна просто прийти, в тиші посидіти помилуватися природою. Трішки нервово оцей тиск зменшити.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Самбо срібного легковаговика, перемоги регбісток і футболісток, у дзюдо та боксі без медалей
- Харків’яни можуть отримати гранти на розвиток бізнесу
- У Харкові комунальники висаджують тюльпани (фото)
- На Харківщині до 11 років в’язниці засудили помічника окупантів
- Харківські медики отримали відзнаки обласної ради (фото)