Інклюзія і безбар’єрність. Харків – перше місто в Україні, де створили відповідний Департамент

02.07.2024 16:41   -

Пандуси, таблички зі шрифтом брайля, зручні підйомники – такі прості речі роблять життя людей з обмеженими можливостями набагато комфортнішим. Та безбар’єрність це набагато ширше поняття – це філософія суспільства без обмежень, зауважує харківський міський голова Ігор Терехов, розповідаючи про ухвалення надважливого питання для міста.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми створили департамент, який буде відповідати за інклюзивність, безбар’єрність. Це дуже важливе рішення, бо сьогодні дуже багато людей потребують захисту і, хочу сказати, що я сподіваюсь, що цей департамент буде дуже результативний. Для Харкова це дуже важливе рішення. Крім цього хочу сказати, вперше в Україні створено такий департамент, який буде відповідати за всі норми інклюзивності і доступності.

У Харківі добре розуміють цю філософію безбар’єрності. До роботи в сфері інклюзивності стала потужна команда професіоналів, і вона вже готова створювати середовище, в якому буде комфортно всім.

ЮРІЙ ШПАРАГА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ХМР
Мова йде не лише про пандуси та шрифти Брайля. Бар’єри це не тільки незручний поріг чи незручний пандус . Сьогодні, наприклад, бар’єр – працевлаштування людей, які мають певний вік. Тобто вони сьогодні хочуть влаштуватися на роботу, але через те, що їм певна кількість років, і їх вже не беруть кудись там на роботу. Чому? Виникає такий бар’єр і людина не може його здолати. Що для цього треба – мабудь, для цього треба прийняти якусь програму перекваліфікації цих людей. Тобто знайти їхнє місце на ринку праці, знайти місце в громаді, де б вони могли себе проявити, тому що вони сьогодні бажають працювати, але виникає бар’єр. Тому, якщо ми хочемо приєднатися до світової громади, повинні здолати всі бар’єри. Ми повинні забезпечити доступність. Ми повинні забезпечити повноцінне життя, повноцінний захист прав громадян, які проживають в нашій громаді, не дивлячись на те, який вони сьогодні мають стан.

Процес інклюзії у Харкові запущено давно. А створений Департамент інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища сприятиме забезпеченню рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, можливості бути активними учасниками розвитку країни та отримувати послуги на рівні з іншими членами суспільства.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

На цій сесії також була ухвалена ще низка рішень, важливих для забезпечення життєдіяльності міста.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми спрямували кошти на допомогу нашим військовим – збройним силам, більш ніж 66 мільонів грн, і це дуже важливо для підтримки наших військових. Це питання, яке було розглянуто і підтримано одноголосно депутатським корпусом. Крім цього були внесені відповідні зміни до бюджету міста щодо підготовки до опалювального сезону, щодо закупівлі когенераційних установок, газових турбін. Для того, щоб децентралізувати систему опалення і енергозабезпечення, що буде важливим під час проходження опалювального сезону взимку.

ОСТАННІ НОВИНИ