Інтерактивна фотолокація, пісні й танці: у Харкові відзначили День вишиванки (відео)
Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Не оминуло це свято й наше місто. Людей у різнобарвному національному одязі сьогодні можна зустріти чи не на кожному кроці. А от у центрі міста просто зараз тривають різні тематичні заходи. Які саме – ходімо дивитися.
На честь свята для харківʼян підготували не лише виступи народних колективів, пісні й танці. Встановили й ось таку фотозону. Сфотографувався – і опинився на світлині посеред карпатських гір, кримських пейзажів чи квітучого українського поля. Можна обрати й фон із Харковом, він користується серед гостей найбільшим попитом.
СВІТЛАНА БОВКУН ХАРКІВ’ЯНКА
Харків показує, що це – лише українське місто, люди підтримуються українське, переходять зараз на українське, на вишиванки. Звісно, їх не носять кожен день, але їх одягають на свята, на різні заходи, на прогулянки парком. І це – дуже важливо.
Більшість харків’ян на святі – у вишиванках ручної роботи. Деякі створювали орнамент самостійно, для інших – рідні чи професійні майстри.
АЛЛА СВИНАРЕНКО ХАРКІВ’ЯНКА
Мені дуже подобається насправді вишиванка, а ця сукня в мене дуже довго була. Це – сукня, яку вишивала моя бабуся. Вона вишивала свого часу. І я вирішила її одягти.
Від звичайних сорочок – до суконь та костюмів. Національний одяг у Харкові можна побачити в будь-якій варіації. І це, вважають гості свята, пов’язано з тим, що останнім часом молоде покоління українців почало більше цікавитися рідною культурою, цінувати її, берегти, але – і осучаснювати. Тож і вишиванки потроху трансформуються.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
МИХАЙЛО ІЧКО ХАРКІВ’ЯНИН
Я побачив, що жителі міста Харкова почали більш її одягати, більш неї плекати. Для того, щоб показати нашу незламну Україну і нашу культуру. У мене є така колекція вишиванок. І цій вишиванці мабуть роки три. Вона була у мене на виріст і я її продовжую одягати і буду одягати, поки вона не стане маленькою. А після цього я її, скоріш за все, віддам комусь молодшому.
День вишиванки – невідʼємна частина нашої культури й історії, впевнений директор департаменту у справах сімʼї, молоді та спорту Олександр Власенко. Тож не долучитися до відзначання цього свята Харків не міг. Однак через війну дотримувалися певних обмежень – заздалегідь не анонсовували захід і уникали скупчень людей.
ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ`Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
Зараз українці не тільки виборюють свою волю, свою землю, а також – національну ідентичність. Тому зараз багато українців, харків’ян долучаються до всього українського. Багато хто з дітей, молоді. Усі наші заходи спрямовані саме для дітей, для молоді, щоб вони розуміли історію нашу і цінували все, що у нас є.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Нічний авіаудар по Салтівці: Місцеві мешканці про авіаудар по житловій багатоповерхівці
- Шість поверхів обвалились в одне ціле – наслідки “прильоту” авіабомби по 9-типоверхівці в Харкові
- Зґвалтована на Харківщині дівчина померла у лікарні
- Запускав супутники-шпигуни: у Харкові затримали директора російського підприємства
- Харківські школярі перемогли на Всеукраїнському турнірі юних фізиків (фото)