Відслідити всю історію Харкова можна. Варто тільки – погортати одну книгу. І все у фотофактах. Харків"янам представили документальну книгу з серії "Харків в часи війни" і "Харків. Місто, яке пережило війну". Ідея створити щось подібне з'явилася у одного з авторів ще два десятки років томУ.
Габріель Михайлов співавтор видання
-Он нашел случайно фотографии, которые выкинули на свалку, и он их нашел, обратил внимание и он сделал первую фотовыставку в 1995 году, потом, безусловно, начали находить источники, потом в немецких архивах очень много сохранилось фотографий Харькова в прекрасном качестве, цветные фотографии, к сожалению очень многих городов нет цветных фотографий.
Ця гравюра – справжня знахідка для історії Харкова, кажуть автори видання. На ній – Покровський монастир ще дві сотні років тому. Знайшли її в Австрії. І таких фотографій, що приїхали до Харкова з-за кордону більшість.
Володимир Бисов співавтор видання
-Немецкие материалы доминируют. Это объективная реальность, во-первых, фотоаппарат в военные годы в Германии это было совершенно обычное дело, он был у каждого солдата практически, а во-вторых, в советских войсках было запрещено фотографировать.
У фотоальбомі – екскурс минулим до сьогодення. За словами авторів, на сторінках фотоальбому можна побачити такі знімки, яких пересічний глядач ще не бачив: довоєнні, воєнні і післявоєнні роки, аж до сучасної Першої столиці.
Алла Суфранова мистецтвознавець
-Это книга ценна как для взрослого поколения, участникам войны которые пережили эти события, и так же молодежи которые не видели и не знали, какой был Харьков, и какой он сейчас есть. То есть я думаю, что эта книга будет интересна абсолютно любому зрителю, потому что это наша история.
Вже сьогодні -трійка авторів готує ще одне видання. Присвятять ювілею Перемоги у Великій Вітчизняній. У ньому планують зібрати фотоісторію всіх українських міст .
Леся Кочержук