"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Из медика в операторы. Харьковчане идут на переквалификацию, чтобы найти работу

Тетяна Гонтар працювала поліграфістом 18 років. Та роботи, ділиться, не стало. Тому щоб не сидіти вдома і не щукати, за що жити, жінка подалася на курси перекваліфікації.  
 
Тетяна Гонтар слухачка курсів перекваліфікації 
 
Так как на рынке труда очень трудно найти трудную работу. Я решила переквалифицироваться на закройщика. Раньше я шила для дома, а сегодня уже расширили знания. Могу шить жилеты, рубашки.
 
Жінка, ділиться, ні на мить не пошкодувала. І вже зараз думає над тим, як організувати свій бізнес. Планує розпочати з пошиву дитячого трикотажного одягу та виготовлення аксесуарів.
 
Тетяна Гонтар слухачка курсів перекваліфікації 
 
Сейчас вижу себя в открытие своего дела. Хочу расширить знания по крою, шитью, моделированию. Так как не все работодатели готовы принимать на работу людей, которым уже за 50. 
 
І таких як Тетяна, говорять на курсах, куди направили жінку з центру зайнятості, сотні. Люди все частіше зважуються змінити свій фах, задля того, щоб згодом отримати роботу. 
 
Наталія Мандрієвська старший мастер навчального закладу "Харківський центр профтехосвіти" 
 
У нас была группа швей 13 человек из них 11 имело высшее образование. Люди, которые были экономистами и юристами. Из них 2 человека, которые имели техническое образование. Есть у нас слушатели, которые имеют медицинское образование. У нас был фельдшер, который стал оператором станков в ЧПУ, был экономист, который стал оператором станков ЧПУ. Получил профессию и успешно трудоустроился. 
 
Загалом зараз на Харківщині без роботи, або в її пошуках 65 тисяч осіб. В топі-безробітних, колись модні професії.   
 
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
 
Складно працевлаштуватись на сьогоднішній день це економісти, це фінансисти. На сьогоднішній день це працівники банківської сфери, операціоністи, менеджери, касири. З цими професіями люди працевлаштовуються важко. А потребує сьогодні роботодавець і влаштуватись  набагато легше працівникам робітничих професій. Оператор станків з часовим програмним, налагоджувальних станків з СПУ, водій трамваю, тролейбуса. 
 
Також серед популярних прибиральниці та будівельники різного профілю. Саме таких нині роботодавці беруть на розхват. Крім того, є потреба в медпрацівниках. Правда, для роботи в медзакладах у віддалених районах області.  Загалом же цьогоріч, у центрі зайнятості нову роботу знайшли для сорока двох з половиною тисяч безробітних.