"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Изъятие рыболовных снастей и штраф – так на Харьковщине борются с браконьерством

Ось такий улов у кілька десятків кілограм, якому позаздрить будь який затятий рибалка -  для цих чоловіків справа щоденна.

Інспектори Харківського  обласного комунального підприємства  екологічної безпеки патрулюють Печенізьке водосховище. Розповідають: раколовки, екрани та сітки тут у суворій забороні. Ті що знаходять – звільняють від здобичі, яку, до речі, відпускають знов до води. Саме браконьєрське знаряддя відправляють на утилізацію. Лише за останній рік на Печенізькому водоймищі вилучили дві тисячі сіток. Так на Харківщині дають бій браконьєрству.

Михайло Добкін голова Харківської обласної державної адміністрації

-Мы начали защищать биологические ресурсы Печенежского водохранилища от браконьеров. Мы действительно сегодня ограничиваем такую вседозволенность в плане установки сетей и любого другого браконьерского способа ловли рыбы. Это, конечно, же вызывает протест у тех людей, которые на протяжении 10-15 лет привыкли брать из этого водохранилища все, не отдавая ему ничего взамен, причем нарушая все законы, причем экологические.

Два рази на рік Печенізьке водосховище зариблюють мальками. Ті навіть не встигають зрости, як потрапляють у браконьєрську пастку. Легковажні рибалки і гадки не мають: риба, яку вони так завзято виловлюють, тримає баланс усієї екосистеми водоймища.

Василь Лемента заступник директора Харківського обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки

-Белый толстолобик он чисто питается фитопланктоном, то есть цветением воды. Пестрый толстолобик питается детритом – донными отложениями. Белый амур поедает, естественно, мелкую растительность. В результате поедания вода приходит в более лучшее состояние.

Чистота Печенізького водосховища вкрай важлива,кажуть інспектори, адже саме звідси постачається питна вода до Харкова.

Екологічний баланс – це запорука якості води. І риба видіграє у цьому одну з головних ролей. Тому її кількість під контролем фахівців. Перше зариблення, розповідають у профільному комунальному підприємстві, тут відбулося рік тому, тоді до Печенізького водосховища «заселили» 500 тисяч мальків товстолоба та амура, цьогоріч ще 400 тисяч. Так, упродовж двох років норматив по зарибленню буде повністю виконаний, звітують охоронці екологічної безпеки. Головне, вчасно протедіяти браконьєрам.

Сергій Шпаркий директор Харківського обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки

-Ежедневно выходят в рейд инспектора по охране водных биоресурсов, изымают сети из воды, если ловятся браконьеры, то составляется протокол. И за этим последует наказание в виде штрафа. Начисляется штраф в зависимости от количества рыбы.

Втім таке адміністративне покарання має відношення далеко не до всіх поціновувачів риболовлі.

Сергій Шпаркий директор Харківського обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки

-Есть браконьерские орудия лова, такие как сети, ятерь, краны. Вот ими запрещено рыбачить на водохранилище. Есть правила любительского и спортивного лова, в этих правилах прописано – какими удочками, какими спиннингами со сколькими крючками можно удить. Спортивный и любительский улов на водохранилище не запрещен.

Наступним кроком, за зарибленням та боротьбою з браконьєрством, звітують у комунальному підприємстві, стане очищення днища, укріплення та благоустрій берегів та прибережної зони Печенізького водосховища.