Як реалізується реформа шкільного харчування у Харкові?

02.09.2020 15:07   -
Автор:
Уряд затвердив план заходів щодо реформи шкільного харчування і одним із пунктів є модернізація харчоблоків. Проте у Харкові вже декілька років поспіль комплексно ремонтують приміщення, де готують їжу для школярів.
 
Це – їдальня Харківської спеціалізованої школ №17. Харчоблок тут зазнав комплексних змін. Тут не лише проводилися ремонти самого приміщення, а й повністю замінили обладнання, на якому готують їжу для учнів. 
 
Наталя Воробйова головний спеціаліст Департаменту освіти Харківської міської ради
 
Традиційні ті засоби, без яких не відбувається жодне приготування їжі – це електроплити встановлено, духові шафи, посудомийні машини для полегшення роботи працівникам харчоблоку, електросковороди. Все те, без чого неможливо якісно нагодувати дітей.
 
Також велику увагу приділяють створенню меню для школярів. Воно має бути ситним та корисним, розповідає технолог Ірина Гонтаренко. Продукти для дітей підбирають в залежності від сезону. 
 
Ірина Гонтаренко головний технолог КП "Комбінат дитячого харчування"
 
В меню должно входить обязательно и мясо, и рыба, и творог, и сыр, очень монго овощей, фруктов. Все продукты имеются в наличии в достаточном количестве. Меню, когда мы разрабатываем, мы утверждаем в управлении Держпродспоживслужби. И по сезонам, в данный момент мы работаем на осеннем меню, затем зима, весна. 
 
Для молодших класів передбачений сніданок, діти пільгових категорій отримують також обід – безкоштовно. Старшокласники можуть самі обирати, чим харчуватися. Але, зазначає технолог, школярі все більше віддають перевагу стравам, які готуються, замість випічки та солодощів. 
 
Ірина Гонтаренко головний технолог КП "Комбінат дитячого харчування"
 
У нас тенденция идет к тому, что охват питанием горячим увеличивается каждый год больше и больше. Больше берут дети горячую еду. Выпечка так же реализуется, дети любят булочки, пироги, да. Но горячее питание у нас на первом месте и мы работаем над тем, чтобы больше и больше детей охватить горячим питанием.
 
Дотримуються у їдальні і вимог карантину. Тут є можливість вимити та продезинфікувати руки. Столи займають через один, аби була соціальна дистанція. Вся випічка у індивідуаальному пакуванні, а воду подають бутильовану. Санітарні норми суворо витримані і у їдальні, і на кухні.
 
Наталя Воробйова головний спеціаліст Департаменту освіти Харківської міської ради
 
Відповідно до рекомендацій Міністерства в школах навчальні заняття в різних паралелях, класах, кожна школа вирішувала самостійно, починаються в різний час. Це допомогло розвантажити і їдальні. Процес харчування погоджений, директори шкіл склали відповідно до того, щоб урахувати рекомендації постанови Кабміну, щодо роботи харчоблоків в умовах карантину.
 
Протягом останніх трьох років у школах міста зробили 27 капітальних ремонтів на харчоблоках та оновили 21 обідню залу. Кошти на це виділили з міського бюджету. У профільному Департаменті мерії наголошують, що зміни триватимуть і надалі, аби полегшити роботу персоналу та формувати у дітей культуру здорового харчування.