Як захистити себе від нещадного сонця?
Лікарі б’ють на сполох. Кількість зареєстрованих у світі випадків захворювання на меланому, це рак шкіри. щороку збільшується на 3-5 %. Виникненню пухлини сприяє велика кількість чинників, кажуть медики. Зниження імунітету, похилий вік, особливості генотипу та інші. Та одне з перших місць у цьому переліку посідає ультрафіолетове сонячне випромінювання.
-В какое время любите загорать?
-Конечно же, в летнее. Когда солнце светит. Ну мы обычно с 10 там утра и до 5.
-Не боитесь обгореть?
-Не, нормально.
-Ой, нельзя сильно перегреваться.
-В какое время лучше загорать?
-Лучше загорать в бархатный сезон.
Олена Кривенко лікар-дерматовенеролог Харківського КВД №5
-Ультрафиолетовое излучение имеет как положительный эффект,поднимает настроение, т.к. это источник света, так и очень негативное воздействие, особенно когда люди загорают с 11 до 4, в этот период, потому что солнечные лучи падают под прямым углом.
Ризик захворіти мають всі без виключення і у будь-якому віці. Навіть інколи діти, говорять лікарі. Та особливе застереження людям із 1м та 2 м фенотипом – тобто блідою шкірою та світлим коліром очей та для тих, хто має велику кількість родимок (понад 50).
Олена Кривенко лікар-дерматовенеролог Харківського КВД №5
-Под воздействием ультрафиолета родинка начинает видоизменяться, менять форму, глубину залегания, что является очень неблагоприятным в развитии онкозаболеваний.
Саме тому лікарі радять від активного сонячного випромінювання ховатися під капелюхами, сонцезахисними окулярами та користуватися кремами з максимальним захистом від ультрафіолету. І бажано щороку проходити профілактичне обстеження та звертати увагу на такі ознаки:
Олена Кривенко лікар-дерматовенеролог Харківського КВД №5
-Если родинка поменяла цвет, стала более пигментированной, или наоборот, была более коричневой, стала более светлой, поменялась форма ее, может появились очаги изъязвления, если травмирована родинка, обязательно следует обратиться к специалисту.
Захищати шкіру потрібно, в цьому дерматологів підтримують і косметологи. Щоправда, в них свої поради. Кажуть, влітку взагалі необхідно по-іншому доглядати за шкірою. Помірно користуватися косметикою і бути з нею перебірливим.
Олена Столярова косметолог
-Летом не очень хорошо пользоваться декоративной косметикой, т.к. все тональные крема идут на основе синтетических добавок, происходит закупорка сальной железы. Нужно своевременно очищать ее и с утра и вечером. В течении всего дня светового у нас на поверхности организма больше работают потовые железы, а в ночное время сальные. Необходим как вечерний уход, так и утренний.
Слід звертати увагу, наголошує косметолог, і на умови зберігання та термін придатності косметики. Більшість виробників радять тримати її у темному місці при температурі, що не перевищує 25 градусів, тобто в літній період краще, щоб косметичні засоби зберігалися в холодильнику.