Як захистити Україну від торгівлі людьми – обговорити цю важливу проблему зібрались фахівці не лише із Харкова, а і всієї України

16.05.2013 20:03   -
Автор:

Торгівля людьми – питання що жевріє над багатьома поколіннями. Рабство існувало тисячі років, і так і не було остаточно знищено, бо і у сучасному суспільстві ця проблема залишається актуальною. Обговорити її та методи протидії, за круглим столом, зібрались фахівці не лише з Харкова, а і всієї України. Ще два роки тому, в Україні постраждалими від торгівлі людьми опікувались лише громадські організації. Сьогодні за вирішення цієї проблеми взялися на державному рівні, ухваливши відповідний законопроект.

Олександр Кириленко координатор проектів ОБСЄ в Україні

-Одно дело – принять базу, другое дело – научить, как ней пользоваться. Втрое – это информационная кампания для того, чтобы люди поверили и пришли в госструктуры. И, конечно же, работа с командой тренеров из числа госслужащих, которые по окончанию проекта будут работать со своими коллегами.

Таких фахівців для роботи з постраждалими від торгівлі людьми вже готують і на Харківщині. Пілотним став  Богодухівський район. Наразі там постійно проводяться тренінги,  організовують круглі столи. Активна робота проводиться не лише з майбутніми фахівцями, і з постраждалими.

Ксенія Самоніна головний спеціаліст відділу протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України

-Работа ведется в зависимости от потребности человека, в чем он нуждается. Если есть проблема со здоровьем – поправляем здоровье; если нуждается в профориентации, повышении квалификации, устроиться ему нужно на работу – мы оказываем такие услуги. Если нужно временное проживание, человек без жилья, то он направляется в центр социально-психологической помощи для временного размещения.

Нині на Харківщині восьми особам присвоєно статус постраждалих від торгівлі людьми, на Україні – тридцятьом. Якщо ж людина вважає, що постраждала від такого злочину, фахівці радять обов’язково звернутися до районної адміністрації свого населеного пункту.

Наталія Сухорукова головний спеціаліст Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської облдержадміністрації

-До відділу у справах сім’ї, молоді та спорту. Цей відділ визначено офіційно,там є особа офіційна, яка відповідальна за збереження конфіденційності інформації. Люди не повинні боятися, що інформація яку б вони не хотіли, буде розповсюджена.

Доказом того – що вся інформація про постраждалих залишиться конфіденційною – є і те, що коли за круглим столом фахівці дійшли до розгляду конкретних життєвих ситуацій, всіх представників ЗМІ попросили залишити приміщення.

Наталя Сіромаха