Як зменшити кількість сиріт? У Першій столиці відбулася міжнародна конференція
Ефективний спосіб попередити сирітство – це зберегти повноцінну родину. З цим згідні учасники міжнародної конференції.
Тетяна Печерських начальник служби у справах дітей Харківської облдержадміністрації
-Дуже небезпечно для виховання дитини та динаміка біологічного сирітства є та сім'я, де виховує дітей мати-одиначка, сім'я, яка проживає тривалий час у громадянському шлюбі. Дуже часто це багатодітні сімї. І коли сім'я втрачає матір, піклування бере на себе не партнер сім'ї, а держава.
Як саме можна допомогти таким сім'ям – протягом двох днів будуть обговорювати фахівці соціальних служб. Хоч у різних державах – форми роботи із родинами відрізняються. Але закордонний досвід, впевнені соцпрацівники, на Харківщині – не завадить. Повністю побороти сирітство важко, кажуть експерти. І проблема не лише із перевихованням родин. Працювати потрібно з самими дітьми, які бракує батьківського виховання.
Тетяна Печерських начальник служби у справах дітей Харківської облдержадміністрації
-Найбільшу частку серед дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування складають діти у віці від 12 до 17 років. Як правило, це діти, у яких склався характер, уявлення про життя, спосіб пристосування до нього, про сімейні цінності і інше. І не завжди ці цінності є дійсно ті, які відповідають моральності та духовності у суспільстві.
Із цими дітьми – на Харківщині проводять постійну робота. У реабілітаційних центрах із ними працюють психологи та соціальні робітники, які стараються допомогти не тільки словом, а і ділом.
Ігор Шурма заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
-Вирішення житлової проблеми – це є дуже болюча тема. Ми намагаємося у Харківській області хоча б частково зняти цю проблему, оскільки створили соціальний гуртожиток, де тимчасово ті люди можуть перебувати.
У цьому гуртожитку сироти можуть проживати до остаточного вирішення житлового питання. На базі закладу – працюють юристи, які допомагають хлопцям та дівчатам із оформленням необхідних документів. І це тільки частина питання. Проблем достатньо, але їх необхідно вирішувати. Саме для цього і зібралися фахівці на міжнародну зустріч. Всі напрацювання та рекомендації учасники конференції передадуть до міністерства соціальної політики України, щоб на їх основі була створена нова програма, мета якої допомогти дитині отримати повноцінне родинне виховання.
Олена Завгородня