Электронные учебники – не за горами

30.08.2019 13:53   -
Автор:
Основними проблемами використання паперового підручника, зазначають в Міносвіти, є висока вартість виробництва, складність оперативного оновлення змісту, та й формат підручника, мовляв, не дає можливості використовувати інтерактивні моделі, тести, завдання та відео-матеріали. Тож, кажуть, потрібні іновації. І такими є електронні підручники. Щоправда, коли вони набудуть масового застосування – строків ще не визначено. Але процес пішов. Нову технологію підручникотворення вже освоїли харківські друкарі. 
 
Марина Корнієнко співавтор підручника для другокласників
 
Те, що пропонується Міністерством освіти дати більше свободи українському вчителю – це дуже правильно. Але як йому робити цю свободу, коли в нього один безкоштовний підручник, який він отримав у школі. На платформі, яка існує, ми створили 16 електронних підручників. В цих підручниках, так скажемо, є можливість і для учнів і для вчтелів. Так вчитель зможе не тільки змінювати порядок викладання тем, він може з бази, яка надається разом з підручником, додавати те, що він вважає за потрібне і робити доступ для учнів свого класу, своєї школи. Це прогресивний крок вперед. 
 
Більш того видавці Харкова зробили ще один крок вперед. В рамках програми розвитку електронного підручника, планують розробити підручники зі штучним інтелектом.  
 
Віктор Круглов геннеральний директор видавництва (м.Харків)
 
Яка ідея? Електронний підручник може підлаштовуватися під рівень знань учня, це ж інтерактивний підручник. І як учень робить онлайн тести чи завдання, підручник це розуміє, ну не підручник, а штучний інтелект розуміє, і може або складніше завдання давати або легші, або щось на повторення. Це така довга робота, довгий проенкт. Ми думаємо, що за кілька років ми це реалізуємо. 
 
До роботи планують залучити і харківських науковців, кажуть є і досвід, і знання, а головне бажання працювати на майбутнє освіти.